TTÜ-st leiad endale normaalse naise!

Viimase aja kõige (kuri)kuulsam Eesti online turundusvideo on tõenäoliselt TTÜ avatud uste päevadeks tehtud “tibireklaam”, millele Postimees pühendas lausa eraldi rubriigi:

Turundusekpert Marianne Mikko andis Postimehes reklaamile omapoolse hinnangu, kindlasti saaks uurida, mida arvavad videost veel Ene, Marju ja teised spetsialistid.

Video on oma loomult selline, et see ei saa jätta vaatajat külmaks. Süvenedes video sisusse on see täielik #fail ja idiootsus, seda turunduslikult ja huumoriga võttes on tegemist hea reklaamklipiga.

httpv://www.vimeo.com/38045600

TTÜst on tehtud mitmeid videoklippe, omal ajal (2001) sai ühe tudengiviktoriini saate jaoks tehtud allolev video (milles näiteks üks tänane Riigikogu liige joob õlut!):

httpv://www.youtube.com/watch?v=2V3Ux0_gpng

TTÜ #fail?

Tehnikaülikooli turundustiim tellis HD Video Baltic tootjalt reklaamklipi, kuid peale sellele DELFI-s hävitava hinnangu saamist (“TTÜ reklaamib end kodus vegeteeriva lolli tibiga!“) võeti klipp TTÜ ametlikust kanalist maha (peideti ära), ehk kogu online meedia, kes soovis klippi linkida, pidi seda tegema Raimond Kaljulaiu Vimeo kontost.

Tulemusena on klipp saanud Raimondi kontol üle 32-tuhande vaatamise, mis on üle poole rohkem kui TTÜ kontol olevatel reklaamklippidel kokku.

Kindlasti ka lugu, et klipis olnud modell Sirja leidis endale TTÜst “normaalse mehe” on sellele kaasa aidanud.

Kunagise Tehnikaülikooli koolikaaslase ja Eesti internetiturunduse guru, Peep Laja, kõikide artiklite ja postituste seas olen siiani olnud vaid kahel korral eriarvamusel, üks ühe vana videosoovituse ja teine alloleva video kommentaari osas.

Tulemus

Siseinfo ütles, et TTÜ avatud uste päev oli väga populaarne, bussid, mis Eesti eri maakondadest abituriente 20. märtsil TTÜsse tõid, olid täis. Aktiivselt uuriti, et kas on ehk lisakohti. Kindlasti oli oluline roll selles reklaamkampaanial s.h. reklaamvideol ning selle kajastusel. Sügavalt kahtlen, et tulijad sülekoertega tulid.

Video sihtgrupp oli tõenäoliselt abituurium, kes huumorist aru sai. Neile, kes ei saanud või reklaami tõsiselt võtsid, jääb tõenäoliselt ainult kandideerimise rõõm.

Kokkuvõte

Tallinna Tehnikaülikoolist on tehtud väga erinevad reklaamklippe, näiteks sõber Andre on saanud Ordi “Top Shop”-stiilis kampaaniavideole isegi üle 18 000 vaatamise ning eile täienes /TippTegijate YouTube konto aliase-stiilis TTÜ magistriõppe infopäeva tutvustusega (Kontuur LB / Catapult Films):

httpv://www.youtube.com/watch?v=bO1Vt1_raGg

Kui “tibireklaami” võtta ühena paljudest ning kui call-to-actioniga oleks suunatud vaataja avatud uste veebile või teistele TTÜ reklaamidele, siis oleks tegemist väga efektiivse lahendusega. Kui video vaataja suunata edasi HD Baltic teistele videotele, siis tõesti… #fail

TTÜ-st normaalne naine

Olen üks paljudest, kes on endale TTÜst leidnud “normaalse naise” – toiduteaduste doktorandi ja toitumisspetsialisti, kes ka üks uus TTÜ reklaamnägu:

Minu ülikooliaegne kogemus ütleb, et samapalju kui sealt saadud haridus, on väärt need sõbrad, kontaktid ja tutvused… ning huumorimeel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian