YouTube edetabeleid saab koostada erinevate kriteeriumite alusel, kuid oluliseimaks on kanali tellijate arv. SocialBlade võimaldab vaadata iga riigi TOP100 YouTube kanalit nii video vaatamiste kui kanali tellijate arvestuses.

YouTube “Silver Play Buttoni” väärilisi ehk vähemalt 100 000 tellijaga kanaleid on Eestis 7, kuid näiteks Soomes 71, Lätis 14 ja Leedus 16.

1Estonianna558012
2When Dork meets Youtube347246
3Life of Boris306712
4ANTONplusANNA291976
5creativemobile263578
6ETZesty235771
7TheBeSSTija144999

19 kanalit Eesti keeles

protsendidEesti TOP100 kanali seas on vaid 19. kanalit, mille sisu on Eesti keeles. 26 kanalit on peamiselt venekeelse sisuga ning üle poole ehk 55 kanali sisu on inglise keeles.

Populaarseim valdkond Eestis (35 kanalit) on mängud, muusikakanaleid on 24 ning videoblogijaid / juutuubereid 16. Muid valdkondi ja määramata kanaleid on 25.

Puht tehniliselt arvestab SocialBlade lahendus riigi TOP100 sekka vaid need, kes on YouTubes oma asukohariigi määratlenud hoolimata sellest, kas autor on kuidagi Eestiga seotud või mitte.

Seetõttu on TOP2 kohal keegi hiinlane üle 347 000 tellijaga, kuid tabelist on puudu kanalid, millel asukoht märkimata või märgitud mõni muu riik. Näiteks võiks Eesti TOP 100 sekka pääseda 13 000+ tellijaga vaid eestikeelseid videosi tegev Jennifer Nimmerfeldt ja ehk mõned teised. Mõni aeg tagasi kolis Eestist ära ja muutis YouTubes ka asukohariiki Maardust pärit TTÜ tudeng Maxim, YouTube kasutajanimega Thoisoi, kellel on üle 435 000 tellija.

Kanalid ja tellijad

70% kanalitest omab vähem kui 30 000 tellijat, ning TOP100 lõpus on 7 kanalit, millel on alla 10 000 tellija. Lätis pääseb TOP100 sekka 13 000, Leedus 18 000, Soomes 69 000 tellijaga.

Juutuuberid Eestis

Videoblogimise tõusvast trendist rääkis ka tänahommikune Terevisioon, kus esines Victoria Villig, kelle kanalil on 13 464 tellijat. Lisaks Victoriale on TOP100 sekka pääsenud veel 10 juutuuberit, kelle videod on vaid Eesti keeles.

Trendist proovib osa saada ka Swedbank, kelle kolmapäevani kestev kampaania, on just neile suunatud. Ei ole vast eriline üllatus, et kampaania rahvahääletust juhib videoblogija Sniff, kelle eestikeelsel kanalil on üle 18 000 tellija. Kui midagi võiks ettevõtjaid üllatada, siis Sniff ehk Rauno Raiesmaa on need kogunud vähem kui aastaga!

Eesti TOP100 kanalit

Kiire ülevaade Eesti TOP100 YouTube kanalist ütleb, et kui mõni erand välja arvata, siis Eesti ettevõtetel ei ole sellesse nimekirja asja.

#KanalKeelTeemaTellijadVaatamised
1Estoniannavenemakeup55801263,548,771
2When Dork meets Youtubeinglisevlog34724631,840,071
3Life of Borisinglisevlog30671221,339,693
4ANTONplusANNAvenevlog29197637,259,988
5creativemobileinglisegame26357830,906,802
6ETZestyinglisegame23577136,870,826
7TheBeSSTijavenevlog14499915,598,091
8DEFTEXvenegame899445,460,206
9DezGamezinglisegame8811118,178,485
10Flosja[R] CS:GO – Game Channelvenegame849347,517,969
11Dent★Playvenegame812201,810,840
12MobiGrowinglisegame76267157,830,819
13Sanya 7Playvenegame758671,676,455
14Andrei Zevakininglisemuusika6623990,334,819
15ЛАЙВ-канал КРЕАТИВА [ Creative7LIVE ]venegame656862,409,865
16Бесплатные проекты для SONY VEGAS PROveneDIY549966,095,792
17Raido Ojametsinglisemuusika5196254,195,767
18Empire of Geesevenemuusika5120610,328,791
19Мир Охотникаvenejahindus4656611,496,027
20FoxTVPromosinglisehuumor4338918,192,990
21TOMMY CASHinglisemuusika409535,217,609
22Challainglise?3838820,280,899
23HDTaneleestigame3803912,342,696
24Talisinglise?3754956,251,940
25BeautifulYouTVRUSvenemakeup357993,310,855
26Chillout Bearinglisemuusika355218,573,251
27Cosmic Listinglisecomp3173810,508,665
28Crazy Videosinglisecomp3010612,800,293
29ReallySmallBeansinglisegame296142,050,834
30CatapultFilmseestiTV2809914,260,279
31ВЕТЕР СВОБОДЫvenegame279363,520,221
32Eesti RahvusringhäälingeestiTV2759640,640,994
33wilddiseaseeestimuusika2478815,072,019
34Громкий Громvenegame233793,903,601
35Lastekaseestianim2282260,320,640
36Sander Konsoinglisemuusika2171233,481,703
37Svetlana Novikovavenemakeup20787570,414
38M0rph1ninglisemuusika1957742,367,536
39mlrrorXinglisetants187567,889,233
40r1cowetvenegame180563,178,789
41Sniffeestivlog179821,269,258
42DefTraxx LiveSetsinglisemuusika177576,472,800
43p0wer0wneringlisegame176532,632,722
44KamenikProductionsinglisecomp173018,677,987
45TheIvanMausinglise?17249399
46Growtopia Brosinglisegame170682,655,950
47Moonwalkstudioeestimuusika1704622,125,255
48vForCe GTinglisegame168372,731,191
49Einar Kuuskeestivlog167243,433,219
50KentavrPlayvenegame16433818,964
51airbl4d3HDinglisegame161692,675,506
52Donn DIYingliseDIY160965,492,314
53Flexinyinglisecars160654,697,711
54Mänguvälieestigame1579110,056,852
55MarttiHallikTVeestivlog157151,254,016
56SarioTVeestivlog156921,214,930
57WAKA WAKAinglisemuusika155127,279,641
58Raimpstageinglisegame151751,691,622
59Fbiiorg2013vene?1506425,081,550
60Vitaaasvenegame147416,701,873
61AgentLemuringlisecomp145355,320,328
62HighTechGaming8eestigame144504,929,859
63kiilakas777inglisemuusika1435736,384,323
64VariousSoundtracksinglisemuusika140822,325,057
65rommYhinglise?139513,005,416
66Vanamehe Multikaseestianim138764,591,322
67Irlando GTinglisegame135741,668,021
68Victoria Villigeestivlog13463860,443
69SEEQ GTinglisegame132001,364,096
70UnicornsWhispervenevlog130671,946,568
71Fsbn Gaminginglisegame128681,430,726
72NatallinnveneDIY128413,947,377
73Sergei Aksinglisemuusika1250716,156,785
74Nele Kirsipuueestivlog123981,825,731
75Afroasianboyinglisemuusika123464,147,327
76YouTüübideestivlog12192681,963
77Terminatseestigame121203,779,778
78Wilsonvene?120591,111
79Aerrooninglisegame119612,449,526
80mobestmediainglisegame1184832,466,303
81Maggiteshinglisegame117301,795,788
82Motors24.eeeestitehnika116819,028,069
83BestFilm.euvenekino1162412,711,474
84Genkorrvenegame11469709,749
85Сын, Отец и Игрушкиvenegame113051,355,146
86Gretzzuinglisemuusika1125427,125,987
87eGeesevenemuusika11146500,601
88trebalticeestimuusika1107712,746,590
89PvpAsLifestyleinglisegame110104,578,502
90AnnGeL2010inglisemuusika108175,232,872
91TheSilverUniverse’s Hitler Parodiesinglisehuumor106134,646,643
92DefTraxxinglisemuusika105764,919,609
93Sleepyheadzzxxinglisemuusika10436585,954
94Deana Noopinglisevlog9891566,721
95DjMaksyofficialinglisemuusika98664,413,503
96sildaruinglisesport98332,286,091
97Orion Paxinglisemuusika980515,681,803
98allas FCBinglisesport97977,688,717
99ConflictNaufinglisegame94835,356,891
100crea1337inglisemuusika94192,779,984