Time-lapse videoturundusidee 2012

Time-lapse on huvitav (video)formaat, mis võimaldab vaatajale anda kiirendatud versioonis pikema aja jooksul toimuv. Kui tipptasemel taoliste videote tegemisel on veedetud nädal -25 kraadises pakases, näiteks alloleva virmaliste video tegemisel:

httpv://www.vimeo.com/21294655

… siis saab ka lihtsamalt – näiteks täna sai DELFIs tähelepanu keegi Margo, kes pildistas telefoniga aknast välja iga päev 2011. aastal ühte suvalist kohta Tallinna kesklinnas.

Sama asja on tehtud ka varem, näiteks on videoseeria Kuressaare veebikaamerast 2009 või 2010, kuid ühtegi kvaliteetset videot Eesti kohta kiire otsingu peale ei leidnud. Üks norrakas on pannud küll üles “üks aasta 2-minutiga” video oma koduhoovist, kuid turunduslikult annaks time-lapse videosi palju paremini produtseerida.

Time-lapse video(turundus)idee 2012

Mõtle, mis tegemised ja muutused toimuvad sinu ettevõttes 2012. aastal? Tee iga päev ühest kindlast kohast pilt (kasvõi mobiiliga) ja aasta lõpus pane 365 pildist kokku minutiline video (aitame, kui ei oska).

Enne kui pildikohta hakkad valima, mõtle läbi, mis võiks olla vaatajat huvitav. Alati on aasta time-lapse puhul huvitav jälgida ilmastiku ja keskkonna muutust, kuid lisa ka selleks nõusoleku (ja kontakti!) andnud inimesed ja garanteerid videole koheselt palju vaatamisi.

Näiteks turismitalu puhul võiks iga päev kindlal kellaajal teha pildi, millesse jääks peale nii ümbritsev keskkond, pererahvas, planeeritava abihoone koht ja grupipildis kliendid, kellelt võiks ausalt küsida, kas nad oleks nõus poseerima pildile, millest aasta lõpus plaanis lühike videoklipp teha (kus nemad jäävad nähtavale vähem kui sekundiks) – luba neile e-mailiga saata aasta lõpus valmis video. Kindlasti on see originaalne idee ka video-pühadetervituseks.

Kuna maailm ei saa veel sel aastal otsa, siis 2013. aasta alguses võiks just sinu, turunduslikult läbimõeldum video, jõuda ka online meediasse.

Time-lapse stiile ja võimalusi on teisigi, näiteks neile, kes alanud aastal on lubanud end kokku võtta võivad endast iga päev ühe pildi teha … ning hiljem selle kokku miksida ja jumalteabmis toidulisandi või treeningprogrammi pähe maha müüa.

Kokkuvõte

2012. aasta lõpus sooviksid kindlasti, et sinu ärist või tegemistest oleks selline pildiseeria olemas. Alusta siis täna!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian