Eesti, täpsemalt Pakri Teadus- ja Tööstuspark austas täna turunduskampaaniat Tesla Gigafactory 2 Eestisse toomiseks. Pressiteates rõhutatakse, et kampaania tähtsaim osa on veebis levitatav video, mis tutvustab Eestit eduka tehnoloogiariigina.

Pikema uudisloo leiab näiteks Ärilehest, Postimehest ja Geenius.ee-st. Kampaania video on ka Eesti kampaania veebilehel TeslaCountry.com esimesena välja toodud.

Kampaania video Youtubes

TeslacountryKampaania video kirjelduses on vaid üks mitteklikitav link, sellele ei ole loodud eraldi väikepilti ning see on laetud kanalisse, mis näeb välja selline:

TeslaCountryYoutube

Kanalil puudub kujundus, märksõnad, kirjeldus ning isegi link TeslaCountry.com lehele.

Facebookis videot jagades on tulemus selline:

TeslaFB

Gigafactory LT

Võrdluseks, 2 kuud tagasi alustasid leedukad oma kampaaniat Gigafactory 2 tehase toomiseks Leetu. Ka selle kesksel kohal on video:

Kahe kuuga üle 229 000 vaatamise kogunud videol on eraldi loodud väikepilt, pikem kirjeldus ja see on laetud kanalisse, mis ütleb väga selgelt, kuhu tehas tuleks ehitada.

Gigafactory LT

Kuigi kanali esilehe organiseeritus jätab natuke soovida, on sellesse lisatud veel klippe, mis said rahvusvahelist tähelepanu.

Ka Facebookis jagades on leedukate kampaaniavideo oluliselt selgem:

GigaFB

Kokkuvõte

Kuigi Tesla uue tehase asukoht otsustatakse praktilisematel kaalutlustel kui mõni YouTube video, võiksime turunduskampaaniat, mille tähtsaim osa on video, osata paremini teha.