Telekomifirmade jõulureklaami võitis Eesti Telekom

Best Marketing tõi eile välja 2015. aasta Eesti Telekomi, Elisa, Tele2 ja Starmani jõulureklaamid ja nende tootjad.

Teistest on peajagu üle Eesti Telekom, kelle YouTube laetud klipp kannab lihtsat pealkirja “Sinuta ei saa”, mis on Facebookis saanud üle 1300 FB like, 300+ jagamise ja pea 200 kommentaari ning lisaks EMT YouTube kohta tubli 250+ meeldimist.

httpv://www.youtube.com/watch?v=1AKaK2YkmM0

Video kirjelduses pakub Eesti Telekom vaatajale võimalust minna samas kanalis oleva Maarja/Smilersi laulu täispikale videole, mis on saanud kanali kõige populaarsemaks klipiks (115 000 vaatamist, 1100+ YT meeldimist, 1000+ FB share, 2000+ FB like jne).

httpv://www.youtube.com/watch?v=fIe3ZUh_Wjw

Tubli töö, Eesti Telekom, tubli töö!

Siiski paar kommentaari:

  • Kanali kõige popimale videole on unustatud lisada kirjeldus ja märksõnad.
  • Üldiselt ei ole hea tava kasutada YouTube video puhul kinoformaati ehk laiekekraani, mis jätab videole mustad ääred. YT videost tuleks võtta maksimum ehk 16:9 formaat on kuldne reegel.

httpv://www.youtube.com/watch?v=IgNDv93I0Qg

Tele2 jõulureklaam on sama, mis teles, kuid 1500 vaatamist näitab, et keegi on sellel siiski klikkinud ja mõned ja jaganud.

tele2YT

Aga Tele2 – video kirjeldus ei tähenda, et sellesse peaks kirjutama “description“!

elisaeesti

Elisa Eestil on mitu teleklippi jõuludeks toodetud ja eraldi tehtud ka YouTube versioonid. Aga hea Eesti Elisa – YouTube pealkirjas ei pea olema “Huawei 35 sek EST 1080p Youtube” või kui soovite, et keegi seda ei jagaks, siis palun väga. Sellisel juhul võib ka video kirjelduse tühjaks jättta.

starman

Starman kasutab videos samuti staari ning video on esmalt laetud Starmani Vimeo kontole ning hiljem YouTube kontole (sellest ka väike vaatamiste arv hetkel). Siiski – YouTubes ei ole staariks agentuur, direktor ega produtsent, vaid kirjelduses peaks olema Starmani enda jõulusoov.

Kokkuvõte

Online video on hea võimalus klientidele jõulusoove edastada. Soovitavalt on YouTube laetud videos ära kasutatud YouTube võimalused ehk ei tohiks olla suhtumist et tegime laheda teleklipi, paneme kiirelt ka netti üles ehk saab mingit tähelepanu ka seal.

Kõige suurema kingipaki saab sel aastal Eesti Telekom.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian