AI video tegi ajaloo suurima arenguhüppe

Videos mainitud AI koolituse info leiad siit

Tehisintellekti video tegi eelmisel nädalal ajaloo suurima arenguhüppe, kui OpenAI andis teada, et oma keelemudeli ChatGPT ja pildimudeli Dall-E kõrval on neil nüüd ka videomudel, mis kannab nime Sora.

Kuigi tavakasutajad ei saa lahendust veel kasutada, on OpenAI toonud veebis välja mitmeid Sora abil loodud klippe, millest mitmete puhul on raske aru saada, kas selle on loonud tehisintellekt või on see filmitud. Lisaks andis Open AI CEO Sam Altman X platvormil ka jälgijatele võimaluse oma videomõtteid pakkuda. 

Kuni seni sai erinevate AI videolahendustega (Runwayml, Pica Labs jt) luua vaid paarisekundilisi klippe, mille puhul oli kaugelt aru saada, et tegemist on tehisintellekti loodud teostega, siis Sora suudab luua videosisu järjest kuni 60-sekundit ning selle realism on erakordne. Samas toob OpenAI välja ka näiteid, kus kus kõik veel väga hästi ei tööta.

Tallinnas avati AI LAB

Curious Refuge CEO ja mega-nerd Caleb Ward mainis ühes oma viimases videos, et ta kureeris hiljuti Rotermanni keskuses oleva Tallinna popkultuuri muuseumi AI lääbi tehisintellekti lühivideote osakonda, mis on omalaadsete seas üks väheseid maailmas.

Videost näed lähemalt, kuidas lääb seest välja nägi. 

“Rauno Märksi unenägu” ehk AI jutud Retro FM-is

Käsin hommikul RetroFM-is samuti AI videoteemadel rääkimas. Tõsisemate mõtete kõrval arutasime, kas Rauno Märksi unenägu, kus ta kohtus Nõmme eramajas perekond Beckamitega, kellele oli külla tulnud ka Corinna Schumacher koos laibakotis oleva, kuid endiselt elusa Michael Schumacheriga, on ka AI abil võimalik videoks teha?

Kirjeldasin mõtet oma sõnadega InVideo AI lahendusele ja sain tulemuseks sellise müstikavideo, mis ilmselt ei ole päris see, mida Rauno unes nägi. Lahendus pani unenäole pealkirjaks: “Beckham’s Mysterious Grill Party”.

Saadet ja Rauno unenägu on kõigil võimalik järele kuulata ning InVideo lahendusele unenägu oma sõnadega kirjeldada. Vesimärkidega video saad selles luua tasuta. Iga video on erinev ning selles olevaid kaadreid saab muuta. Täpsuse huvides muutsin vaid ühe kaadri selles ise ära (lisasin netist leitud Rauno Märksi pildi).

Aga võimalik, et Midjourney Infinity Loop lahendusega saaks Rauno unenäo palju paremini “elustada”. 

Kui su ettevõttele või organisatsioonile pakub huvi, põnev, praktiline ja meelelahtuslik AI koolitus, siis vaata siit.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian