Tehisaru muusika Terevisioonis

Käisin täna Terevisioonis rääkimas mida hakkab tehisaru muutma muusikamaailmas. Rahvusringhäälingu eetrisse läksid ka eelmisest loost tuttavad “Narkomaanide eurolugu” ja “Konnalugu”.

Kuidas saaks sellest videoloost tehisaru abil tekstipõhise kokkuvõtte? Kui subtiitrid on lisatud, siis on asi väga lihtne – kopeerisin subtiitrite teksti ja lasin Chat GPT-l kogu räägitud jutt kokku võtta. Tulemus sai järgmine… 


Reigo Kimmel, tehisintellekti entusiast, avab uksed põnevasse tehisintellekti maailma, kus igakuine uute tööriistade hulk ulatub üle tuhande. Reigo, kellele erinevaid AI tööriistu meeldib katsetada, rääkis tehisintellekti tegemistest muusikavaldkonnas, kus tõi näiteks ühe oma projekti, milles kasutas Suno AI platvormi, et luua muusikat.

Ta valis laulu sõnad, määras muusikastiili ja vaid loetud sekunditega oli lugu valmis. Tehnoloogia võimaldab luua mitu versiooni ühest laulust, mis on kõik kasutajale tasuta kättesaadavad.

Lisaks tehisintellekti muusikalisele kasutusvõimalusele on põnev ka selle õiguslik aspekt. Kas tehisintellekti loodud muusika kuulub automaatselt selle looja intellektuaalsele omandile või peaksime arvestama ka algoritmide poolt kasutatud materjalide autoritega? Selle küsimusega tegelevad juba suured muusikaettevõtted, nagu Sony Music Group, et mõista, kuidas tehisintellekti poolt loodud muusika võib mõjutada autorikaitseid.

Küsimus, kas tulevikus võiksid kõik muusikaprodutsendid ja lauljad oma tegevuse lõpetada, kuna tehisintellekt võtab üle, on veel avatud. Kuigi tehnoloogia areneb kiiresti, nentis Reigo, et tehisintellekti esinemine Taylor Swiftina laval ei ole tõenäoline. Sellegipoolest võib tehisintellekti kättesaadavus ja kasutus lihtsustada muusikaloome protsesse, pakkudes samas ka uusi väljakutseid ja küsimusi nii loojatele kui ka tarbijatele.


Kui nüüd tekkis huvi ka ise mõni muusikalugu luua, siis kõigepealt kopeeri mõne laulu sõnad, mine Suno.ai, logi sisse, vajuta Create – Custom mode, sisesta sõnad ja vali Style of Music. (NB: klikkides Use Random Style pakub Suno oma valikuid).

Oma elu esimese muusikaloo saad sedasi loodud tasuta ja vähem kui ühe minutiga. Proovi järele.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian