Tee tasuta reklaam oma YouTube kanalile

YouTube külastab Eestis rohkem kui Facebooki ning eestlasi, kellel on konto YouTubes (osaliselt siiski gmaili kaudu) on rohkem kui Instagramis, Pintrestis, Twitteris jne kokku. Sellegipoolest, ei ole meil veel kanali fännide vajalikkusest ja olulisusest aru saadud, mistõttu ei peeta YouTube eraldi sotsiaalmeedia kanaliks.

SocialBakers-LogoTeatud mõttes on sotsiaalmeedia ekspertidel õigus, kui nad videointervjuudes mainivad, et “Eestis on Facebook … ja siis Twitter tõuseb”, sest vaid kümmekond eestikeelse sisuga YouTube kanalit on suutnud endale üle 1000 fänni tähelepanu tõmmata.

Tõenäoliselt on peamiseks põhjuseks see, et regulaarse videosisu loomine on oluliselt keerulisem kui mõne pildi või teksti fännilehele lisamine. Samas ka selles, et agentuurides ja turundusosakondades ei osata veel video tootmise ja levitamise tehnikaid, näiteks tänaseni on pliiatseid, kes klientide toodetud videosi jagavad esmalt oma personaalsel YouTube kontol.

Eesti YouTube paremik koosneb seetõttu peamiselt muusikat ja videosi tootvatest tegelased.

FB 5%, YT 100%

Väga robustselt hinnates jõuab üks Facebooki postitus umbes 5% fännidest (oleneb fännilehe olemusest, kampaaniatest, fännide aktiivsusest jne) ehk 1000 fänni puhul ca 50ni. YouTubes jõuab üleslaetud teade või video kõigile kanali tellijatele ehk võrdluseks – 1000 fännini jõudmiseks peaks FB fännilehel olema 20 000 liiget.

Struktuurides võivad olla kallutatud jõud, aga hinnang, et ühe YouTube tellija väärtus on suurem kui keskmise FB fänni oma, ehk levib siit loost kaugemale.

Tee tasuta reklaam oma YouTube kanalile

Laik

  • Lisa üleskutse kanaliga liituma.

Ettevõtete Facebooki fänni- ja kampaanialehti jälgides on pea igaühel selge üleskutse lehega liituma, samas on vaid üksikutel YouTube kanalitel call-to-action kanali tellimise nuppu vajutama.

Lisa videotele, kanali päisesse ja kirjeldusse üleskutse kanaliga liituma.

  • Tee oma kanalile tasuta reklaamklipp 

YouTube andis eile teada võimalusest Fan Finderi abil teha ühest oma videost kanalile reklaamklipp. Võimalust pakutakse kõigile tasuta TrueView VideoAd formaadis ehk vaatajal on võimalus see 5-sekundi pärast eemaldada.

Kui plaanid klippi toota, siis tee see võimalikult lühike ja lööv ning selge üleskutsega kanaliga liituma või vähemalt rohkem videosi vaatama. Vaata Fan Finderi tutvustust ka allolevatest videotest:

httpv://www.youtube.com/watch?v=jsHMB4OLUZU

httpv://www.youtube.com/watch?v=Sqfv7m-aZuA

Kokkuvõte

YouTube on sotsiaalmeedia kanal, mis alati ei vaja sõnumi edastamiseks detailideni viimistletud ja värviparandatud ning seetõttu kalleid reklaamklippe, kuid neid regulaarselt edastada soovides võiks mõelda ka fännibaasi tekitamisele ehk kanaliga liitumisele üleskutsetele.

Tasuta TrueView ad annab populaarsete kanalite loojatel ka reklaami müümise peale mõelda. Näiteks HD Tanel saab oma videotele ca 25 000 vaatamist nädalas, mis on selline mitte päris prime-time, kuid siiski väga arvestatav vaatajate arv keskmisel ka telesaatel. Kindlasti annaks siin sihtgrupile mõeldud reklaamisekundeid müüa.

Kanali liitumise üleskutse või reklaami tegemisel tasub siiski olla ettevaatlik, sest igava alguse korral ei kannata paljud ka see 5 sekundit oodata ning reklaamil võib olla vastupidine efekt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian