Tee oma Google tänavavaate video

Eelmise aasta maikuus avas Google oma kaardirakenduses ka Eesti street-view ehk tänavavaate keskkonna, milles saab tänavaid vaadata kolmemõõtmelise pildina. Eelmisel nädalal panid aga Teehan+Laxi it-mehed üles hyperlapse keskkonna, kus kõigil on võimalik Google tänavavaatest kokku panna oma video.

Näiteks sõiduks läbi kesklinna Kadriorgu või Tallinnast Tartusse:

Mis on hyper-lapse?

Kui time-lapse videos jälgitakse kiirendatud kujul mingi tegevuse või keskkonna muutumist ning ülesvõtmise ajal on kaamera olnud paigal, siis hyper-lapse tehnika tähendab samal ajal ka (huvipunktile suunatud) kaamera liigutamist. Vaata lahedaid näiteid Vimeo keskkonnast.

httpv://vimeo.com/63653873

Hetkel on keskkonnas olevad võimalused siiski piiratud, sest videol on 60 kaadri piirang, kuid kood on avalik ning tasuta ehk kes teemat jagavad võivad oma klipi ka rohkematest kaadritest ja parema kvaliteediga piltidest kokku panna.

Lisaks ei ole videol lihtsat allalaadimise võimalust, kuid kes viitsib saab oma klipi ka mõne ekraanisalvestaga kätte. Lihtne test Tallinn-Tartu-Tallinn marsruudil andis sellise tulemuse:

httpv://www.youtube.com/watch?v=BzYnR4eXenY

Videos saab määrata huvipunkti, mida kaamera jälgib. Näiteks Tallinna Lennujaam:

httpv://www.youtube.com/watch?v=60J8iNjS990

Kokkuvõte

Google street view hyper-lapse on põnev rakendus, millel kindlasti on huvitavaid lisasi tulemas.

Turunduslikult saab tänavavaate hyper-lapse videot kasutada näiteks tutvustamaks teekonda kontorisse või ettevõtte lähiümbrust, kuid kreatiivseid võimalusi on palju rohkem. Proovi järele ja jaga arvamust.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian