Tasuta kursus: videote tootmise põhitõed

Videote jagamise keskond Vimeo lanseeris eelmisel nädalal Vimeo Video Schooli ehk tasuta e-kursuse, kus video, pildi ja teksti kujul on väljas soovitused kaamera valikust ja lihtsamate editeerimisprogrammide kasutamisest kuni vajaliku lisavarustuse isetegemiseni.

Õppevideod on tehtud lõbusas võtmes, kus modellide/näitlejate asemel on Vimeo töötajad. Algajatel soovitab Vimeo alustada Video 101 seeriaga, kus räägitakse kaamera valikust, filmimise põhitõdedest ning lihtsast editeerimisest.

Video 101, vol.1: mobiiltelefon vs videokaamera

httpv://www.vimeo.com/17853047

Lisaks on keskkonnas eraldi sektsioonid neile, kes kasutavad DSRL kaameraid videote tegemiseks ning ning Featured Lessonsi all õpetusi neile, kes mõnest teemast täpsemalt on huvitatud.

Vimeo on aru saanud, et õpetades oma kasutajaid ja filmihuvilisi laiemalt (sest lisaks sellele, et videokool on tasuta, ei vaja see isegi registreerimist/sisselogimist), tõstavad nad sedasi nii oma populaarsust kui ka lisatavate videote kvaliteeti.

Keskond avati eelmisel nädalal ning täieneb edaspidi lisaks videokooli instruktorite õpetustele ka keskkonna kasutajate soovitustega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian