Täna avati Eesti filmi andmebaas

Täna avati Balti Filmi- ja Meediakooli filmipaviljonis Eesti filmi andmebaas, millega lõpetati pidulikult Eesti filmi 100. juubeliaasta.

Mitme filmi režissöör oli Arvo Kruusement enne Kevadet? Milline näeb välja “Viimse Rekliikva” poster? Mis oli selle noortefilmi nimi, mis algas K-tähega, kuid ei ole “Klass”? Mine EFIS.ee ja tee võimalusterohkest otsindusüsteemist oma valik.

Hea ülevaate andmebaasi sisust ja võimalustest annab aprillis Tartus toimunud 100. juubeli filmipeoks MTÜ Eesti Filmi Andmebaasi presentatsioon (29MB).

Andmebaas on väga mahukas sisaldades filmid sisukokkuvõtteid, stsenaariumeid, andmeid näitlejate kohta, tegijate mälestusi ja palju muud. Siiski pole see valmis veel täismahus, hinnanguliselt on põhjalik info olemas vaid 15% 15000 filmi ja filmikroonikapala kohta. Filmiuuringud ja informatsiooni täiendamine jätkub kavakohaselt kuni 2017. aastani.

Lisaks tuntud mängufilmidele leiab andmebaasist infot ka BFMis aastatel 2005-2012 toodetud tudengifilmide kohta.

Filmid ja videoklipid

Esialgu saab andmebaasist täispikkuses vaadata filmikroonikat, tudengifilme ja ETV/ERR poolt toodetud telefilme (ERR digiarhiivi kaudu). Mängufilmidest on saadaval katkendid.

Kokkuvõte

Andmebaasi loojate poolt on juba tehtud ära väga suur töö. Kui ehk veel midagi parendada, siis võiks uuemate filmide puhul välja tuua ka teised kanalid. Näiteks nii “Seenelkäik” kui “Eestlanna Pariisis” omavad Facebooki lehte ning mitmetel filmidel on eraldi veebilehed.

Filmide veebilehed ja muu ristmeedia võimaluste kasutamine on aga niivõrd huvitav teema, et vajab lähiajal uut postitust. Head 100. aastat, Eesti Film!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian