Eesti kinodesse jõudnud Hollywoodi kosmoseseiklus “Tähtedevaheline” (Interstellar) omab lisaks veebi- ja fännilehe, raamatulemobiilimängule jne, ka internetipõhist kosmoseseiklust, milles hiirega liikudes on võimalik filmiloost osa saada.

Interstellar google

1994. aastal linastus esimene film, millel oli oma veebileht – “Stargate“. Filmis leiavad teadlased Egiptusest ussiaugu (wormhole), mille kaudu avastatakse kauges galaktikas asutatud planeet.

20-aastat hiljem on “Interstellar” esimene film, millele on Google partnerlusega loodud lahendusInterstellar Space Hub“. Filmis leiavad teadlased Saturnil tiirleva ussiaugu (wormhole), mille kaudu suundutakse uusi planeete avastama.

Kuigi filmile loodud mobiilimäng erilist põnevust ei paku ning ka Google lahendus pakub väiksematel ekraanidel ja halva internetiühendusega pigem kesist elamust, on filmile antud hinnangud küllaltki kõrged, näiteks IMDB TOP250 tabelis #11 koht, keskmiselt 9,1 punktiga. Peab vist vaatama minema:

Kokkuvõte

Filmilood arenevad üha rohkem erinevatel platvormdel – veebileht, sotsiaalmeediakanalid ning muud lahendused on maailmas üha rohkem filmiloo loomulikuks osaks. 2-aastat tagasi vaatasin 9 Eesti filmi näitel mida kodumaisel kinoturul selles vallas tehakse, varsti aeg uus ülevaade teha.