Eile õhtul lõppes Swedbanki YouTube videokonkurss, milles sai osaleda Swedbanki äpi eri lahendusi tutvusvava klipiga. Konkursile esitati kokku 51 videot, auhinnafond oli kokku 2000.- eurot.

Swedbank YouTube

Swedbank YT

Allolevalt kampaaniale hinnangu andmiseks kõikidele kampaania videotele antud meeldimiste ja mittemeeldimiste, vaatamiste, kommeerimiste ja jagamiste numbrid.

Kuna võistlejatel oli eesmärk koguda youtube keskkonnas meeldimisi, siis järjestus on selle põhjal. Iga video puhul on välja toodud ka kanali tellijate arv, kommentaaride ja jagamiste number ning tegevuse koguarv (engagement), mis arvestab kokku kõik videoga seotud tegevused (meeldimised ja mittemeeldimised, jagamised nii Youtubes kui Facebookis, kommentaarid jne).

#AutorPöialSubsViewsCommEngage
1Einar Kuusk4940361676715719525561
2Sniff466239118335337762475470
3Jennifer Nimmerfeldt440932213345526032555472
4KamenikProductions418227172439055294281
5Vadim Official TV251423125126091142845
6SarioTV1720291570511526362046
7HD Tanel163928638072272221122264
8Terminats162225012160135381292231
9movEST16159141578881667
10Gregor Lillemets124971953714336491448
11Sten-Jan Sarv9191522395615301122
12Orzelius MC79536423682021871
13Sandra Tammur7506164101215327850
14Liisa Pärnpuu697146645879617841
15Tuudur Tamme58002722935667
16FITLOORA50954298598512563
17Aap352304644278536
18katariina1999129726385603303312558
19KaisasLife258541025756823365
20Joonas Lass248562756361120434
21Ice Bird Productions2233554198711499
22Micuza Spruce17911129287910285
23GameTesterzEstonia1374416826379472
24Corrot Productions12616727283510235
25PLANKS12511162083031185
26Digifilm Production80153112009123
27Helen Eriksoo764193972199
28MOST HATED700457133134
29Artur Kamberg663716664376
30The DarHag424507517658
31tony haav4228485347
32Neurotics421126573969
33Rait CAUTION Mattias41026424073
34Kunagi Pole Liiga Hilja4006467163
35Gerrit Lehe38510753486
36Luurerühm Reval37338313060
37Omamoodi36178440157
38zovean3512963282082
39PandoraTower3515094770108
40MuffinPictures2628697129
41Hannah Fox2633144130
42Jyrgen942214230229
43Ester Sall19117867349
44FunZ1597604336
45Maarja Konrad15510432140
46CyanicAdventures1410131560430
47Hipster Rain14670513025
48Tfex TV,’1354381692474
49liisa ojaviir93297101052
50Keily Vilgats899388036
KOKKU356082316208941343759123643333

Tabelis väljatoodud numbrid ei pretendeeri lõplikule tõele, sest rahvahääletuse võitjad selgusid 31.08 kella 23:59 seisuga ning ka selle loo kirjutamise ajal lisandus paljudele nii hääli kui vaatamisi. Loo mõte on nendest numbritest miskit välja lugeda.

1) Eestis on tekkinud arvestatav seltskond youtubereid! Tõsiseks tegijaks võib end nimetada see, kellel on vähemalt 10 000 kanali tellijat. TOP8 sekka jõudis vaid üks, kellel on alla 10 000 kanali tellija.

2) Video peab tekitama arutelu. Kõikidel populaarsematel videotel on kümneid kuni sadu kommentaare. Kui video ei pane vaatajat reageerima, siis see teda ka ei huvita. Reageerimine tähendab ka (asjalikele) kommentaaridele vastamist.

3) Videokonkurss on hea võimalus sõnumi edastamiseks. Ma ei tea kuidas Swedbank konkursi tulemusi hindab, kuid suhteliselt lihtsa lahendusega ja soodsalt(?) saadi üle 343 000 video vaatamise ning üle 43 000 reageerimise (meeldimise, kommentaari, jagamise) ehk Swedbanki äpi rahaküsimise või raputamise võimalused jõudsid kindlasti väga suurele osale sihtgrupist.

Kokkuvõte

Youtuberite kaudu reklaamsõnumite edastamine on Eestis veel suhteliselt vähekasutatud viis, kuid kindlasti näeme lähiajal üha rohkem, kuidas tuntud tegijad hakkavad ettevõtetelt pakkumisi saama. Näiteks:

Sportlandi reklaamklipis olevatel noortel preilidel on kokku kümneid tuhandeid kanali tellijaid, mistõttu pole eriti imestada, et need saavad rohkelt vaatamisi (kahe nädalaga üle 84 000).

Maria Rannaväli

Pikemad #olenteemas Sportlandi reklaamid nii Maria kui ka Martti Halliku kanalil on saanud samuti palju vaatamisi ning omavad ka lihtsat, kuid atraktiivset YouTube küsitluslahendust. Loodetavasti jõuavad ka Eesti ettevõtted oma kanalitega sarnaste lahenduste ja jälgijate arvuni.