Sündmuste eel-, live- ja järelkajastus video vahendusel

Jagan tänast Turundustreffi koolituspäeva presentatsiooni “Sündmuste eel-, live- ja järelkajastusest video vahendusel”.

Kuna presentatsioon ei sisalda räägitut, siis allolevalt põhipunktid:

Kui sündmuse video on võimalik saada telesaatesse, siis esmalt tuleb teada, mis kanal (ERR, Kanal2) ja mis saade (Prillitoos, Reporter) ehk kes seda vaatavad ning kui palju neid on. Vastavalt sihtgrupile mõeldakse video sisu ja stiilile.

Internetti mõeldud videote puhul unustatakse tihti ära, et telesaate näitel tuleb ka online video puhul eelnevalt teada, mis kanalisse (YouTube, Facebook, Vimeo) video laetakse, millised on kanali tehnilised võimalused, vaatajaskond jne.

YouTube puhul on eeliseks paremad tulemused Google otsingumootoris ning võimalus edastada video kanali tellijatele. YouTube on parem ka video pikemaajalisemal levikul. Tootjad peavad olema teadlikud kliendile YouTube konto loomise tehnikatest.

Facebooki video eeliseks on selle kohene kiire levik, eriti olukorras, kus videole lisatakse “boost“. Näiteks olukorras, kus video tootmiseks kulutatakse 500-1000 euri ei tohiks olla kahju minimaalselt 5-10 euro eest selle nähtavuse tõstmisele.

Vimeo eeliseks on privaatsus, näiteks võimalus lisada videole parool, kuid Vimeo tasuliste lahenduste (Plus, PRO) puhul ka video näitamise lubamine kindlatel veebilehtedel ning logodeta videoaken.

Kõikide platvormide kasutamisel tuleb mõelda video eesmärgile ning võimaluse korral kasutada ära tehnilisi lahendusi suunamaks vaataja video lõpus välisele veebilehele, mõnele järgmisele videole vms.

Enne sündmust

Aivar Kuusk rääkis kui oluline on teha eriline kutse, et inimesed üritusest osa võtaksid. Video on üks võimalus teha seda eristuvalt ning pealegi saab seda teha lihtsalt ja soodsalt (samas ka keeruliselt ja kallilt).

Sündmuse ajal

Otseülekande loomine on tänaste tehniliste võimaluste juures võimalik teha alates GoPro-mobiiltelefoni äpist kuni telesaate-stiilis produktsioonilahendusteni.

Live ülekanne on oluline ka online meediale. Ülekanne meeldib meediale rohkem kui piltidega pressiteade.

Uudiste jaoks videopildi tootmisel tuleb arvestada kaadreid, mis illustreeriksid pressiteate teksti (massid, võitja jne). Materjali saates on soovitav failidele sisu järgi nimed lisada.

Kui sündmusel kasutatakse kaamerapilti (a’la esineja pilt suurel ekraanil), siis selle salvestamine on ainult nupuvajutuse küsimus. Sündmuseid ei saa korrata. Kui sellest videopilti ei ole, siis on raske või isegi võimatu seda tagantjärele lavastada.

Järelvaatamine

Nii tootjad kui tellijad peavad olema teadlikud video autoriõigustest. Üldjuhul on video selle oma, kes maksab. Filmijale ja monteerijale tuleb anda eelnevalt info videotele lisatavate logode, outro jm osas.

Korraldaja jaoks on video oluline hilisemate kokkuvõtete tootmiseks ja portfoolioks, kus väike videolõik ütleb rohkem kui pildid ja lehekülg teksti. Lisaks kõigele ilusale saab musta materjali kasutada ka ettevõtte sisese koolitusmaterjalina näitamaks, mida saaks teha paremini.

Kokkuvõte

Video on sündmusturunduse maailmas tähtis – sellega on võimalik saada osalejaid ja tähelepanu, see on hea osalejatele meenutuseks ning kindlasti ka oluline korraldaja portfoolio täiendamisel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga