Sotši olümpiatule teekond YouTubes

Tuleb tunnistada, et venelased oskavad asja suureks teha, isegi juhul kui kolmandik sulas kuhugi ära kaob. Sotši olümpiatule teekond oli senistest taliolümpiamängudest pikim, läbides 123 päeva jooksul 65 000 kilomeetrit ning jõudes ka põhjanabale, Baikali järve põhja ning kosmosesse. Tehniliselt tuli siiski kosmosesse ei jõudnud – sinna jõudis vaid tõrvik.

Tule teekond kogu meediakajastuse, marsruudiga ja osalejatega on väljas Sotši olümpiamängude veebilehel:

Sotši tõrviku teekond

Tule teekond YouTubes

Sotši olümpiamängude YouTube kanalil on teekonna igast päevast üles laetud videokokkuvõte, mida saadab olümpiatule teekonna ametlik laul: Елка – У неба. Lugu saab tule teekonna lehelt ka alla laadida.

httpv://www.youtube.com/watch?v=sCuk38qGefI

Lugu on hea, isegi selline, mis EuroVisiooni paneks pikema jututa kinni. Soovitan kuulata vähemalt 2 korda. Peale seda soovite selle alla laadida, eriti kui see tasuta ja legaalselt saadaval on.

Tule teekonna parimad väljavõtted olid näha ka olümpiamängude avatseremoonial, allolevalt väljavõte 100+ videost olümpiatule teekonnast:

Baikali järv:

httpv://www.youtube.com/watch?v=ku1-bVLw6PA

Teekond kosmosesse: 

httpv://www.youtube.com/watch?v=Q8lCO6P4QLE

Tõrvik vulkaani otsas:

httpv://www.youtube.com/watch?v=yfJa4nxZbsM

Laulupeo tule teekond

Eesti Laulu- ja Tantsupeo tule teekonda jägib meil samasuur protsent rahvast, kui Venemaal Sotši olümpia tõrvikukandmist ning ka meil jääb 90% rahvastikust teekonna mõnest punktist vähem kui tunniajase teekonna kaugusele.

Selle aasta laulupeo tuli liigub jalgratastel Tartust läbi Narva ja Kesk-Eesti Tallinna. Selleks on mõeldud mitmeid lahedaid mõtteid, kuid venelastelt võiks võtta 2 õppetundi:

1. Tulel peab olema oma lugu

Laulupeol tuleb ettekandmisele mitmeid uusi lugusi, millest vähemalt üks on tehtud eraldi Laulupeo jaoks. Näiteks “Puu on puude kõrgune”, “Tuulevaiksel ööl”, “Maa ja Ilm” jne. Tule tulemine vajab eraldi lugu. Lugu, mida presenteeritakse 15. juunil Tartus, kui on teekonna start ning mis on samal päeval kõigile huvilistele tasuta saadaval.

2. Teekonna kajastamine

Tule teekonna igat päeva tuleks YouTube videos kajastada. Hiljemalt järgmisel päeval. Kui muusika on olemas, siis päeva kokkuvõtva video monteerimine on oluliselt lihtsam.

Laulupidu YouTubes

Balti Filmi- ja Meediakooli ristmeedia magistriõppe lõputöö projektis vastutan, et Laulu- ja Tantsupidu saaks sel aastal YouTubes mitte ainult järelvaatamise võimaluse, vaid esmakordselt ka YouTube otseülekandes kajastatud. Kuigi tule toomise projekt on Laulupeo korraldusest eraldi, on plaan koos BFMi tudengitega ka selles osaleda. Seega – antud loo mõte on ennast veidi taguda, et projekt teoks saaks. 

Loo tootmine jääb siiski muusikute ülessandeks, senikaua naudin venekeelset lugu, mille sõnadest ma siiani aru ei ole saanud, kuid ümisen kaasa;) 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian