Soome popimas YouTube kanalis pressitakse asju puruks

HPCTäna, aasta tagasi (6.10.2015) avas soomlane Lauri Vuohensilta YouTube kanali Hydraulic Press Channel, milles ta hüdraulilise pressi abil purustab erinevaid asju alates golfi- ja keeglipallidest kuni telefonide ja kallite teemantiteni.

Aastaga on kanal kogunud peaaegu 1,5 miljonit tellijat ning saanud üle 150 000 000 video vaatamise.

Kanal sai kiiresti populaarseks kui sellesse laetud kuuendas videos purustab Lauri müüdi, et paberit saab rohkem kui 7 korda pooleks murda ning see sai peale Redditi arutelude esilehele jõudmist hakkas koguma üle 2 miljoni vaatamise päevas:

httpv://www.youtube.com/watch?v=KuG_CeEZV6w

Tamperest pärit Vuohensilta, kes filmib asjade purustamist oma poes Konepaja Vuohensilta, hindab ise kanali populaarsuse peamisteks põhjustena asjaolusi, et:

  • inimestel meeldib asju teha, kuid ka neid lõhkuda ning lõhkumine on juba lapsest alates palju lõbusam kui millegi ehitamine.
  • tema ülitugev soome aksent mängib olulist rolli, sest näiteks ka Kyle Myers, kes oma FPSRussia YouTube kanali videotes mängib Dimitri Potapoffi rolli, kus ta väga tugeva vene aksendiga rääkides käsitleb erinevaid relvi ja lõhkeaineid, on samuti kogunud üle 6,1 miljoni kanali tellija ja ligi 750 miljonit vaatamist.
  • hüdraulilise pressiga asjade lõhkumine on saanud tähelepanu ka mitmetelt tuntud organisatsioonidelt, millest ilmselt kuulsaim on Valge Maja. Nimelt sai ta president Obama kantseleilt soovi, et pressi abil purustataks kaabeltelevisiooni karp, tõstes sellega tähelepanu konkurentsile kaabeltelevisiooni turul.

Karbi purustamine ei olnudki ehk nii põnev kui sellega kaasnenud juhtum, et pult oli katse läbiviimise ajal kogemata kukkunud vedela lämmastiku sisse:

httpv://www.youtube.com/watch?v=d66-AsTkF70

Mõnevõrra populaarsem ehk mõned miljonid vaatamised rohkem sai video, kus soomlane purustab purunematu Soome tehnikaime ehk Nokia telefoni:

httpv://www.youtube.com/watch?v=eCgVgaEYFAM

Videohuviliste rõõmuks või kurvastuseks on kanalis ka video, kus hüdraulilise pressi all saavad otsa mitmed erinevad action-kaamerad, millest live-streami teinud GoPro kaameral õnnestus esimesel katsel siiski põgeneda:

httpv://www.youtube.com/watch?v=w_R6gV9dqwA

Lisaks heale Soome huumorile ja erinevatele huvitavatele juhtumistele pressiga asjade purustamisel lõppevad videod Lauri naise Anni poolt voolitud savikujukeste lömastamisega.

Huumori olulisuse kohta ütleb Lauri ka ise, et “It would be stupid to laugh alone, it’s better to react to each other.

Kokkuvõte

Ehk see, et suhteliselt suvaline Soome vanakooli tehnikapoe tüüp on aastaga saanud YouTube videote abil maailmakuulsaks, annab motivatsiooni ka mõnele eestlasele oma töödest ja tegemistest videoklippe toota.

Samas tuleb valmis olla, et ühel päeval tuleb kõne Valgest Majast või et saadetakse mõne juveliiripoe poolt 1,2 karaadine sõrmuse teemant, mida rekaami eesmärgil oleks vaja purustada. Sedasi võib videote tegemisest lihtsalt saada põhitöö.

* pealkirja ääremärkusena tuleb tõdeda, et tehniliselt on Soome popimad YouTube kanalid siiski kohalike Jackässide ehk Dudesonite kanal ning teisena tänaseni popp Angry Birds, kuid viimase aasta jooksul on III kohal olev HPC saanud rohkem nii kanali tellijaid kui video vaatamisi!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian