Sooline stereotüüp YouTubes

Hiljuti lansseeris Sotsiaalministeerium uue kampaania “Sooline stereotüüp”, mis tänu NO99 näitlejatega lahedatele videoklippidele sai palju tähelepanu ka sotsiaalmeedias.

Samas on kasutamata jäetud YouTube kui oma sotsiaalmeedia kanal, sest videod on veebilehel laetud oma playerisse, kuid YouTubes on need kättesaadavad vaid produktsioonifirma (Naftaproduction) ja reklaamiagentuuri (Creatum) YouTube kontodelt.

YouTube videod on saanud tõenäoliselt sadu kordi rohkem vaatamisi kui veebilehel oleva playeri kaudu, sest neid on lingitud ka online meediasse ning ka kampaania FB lehele.

Kõikidel YouTube laetud videotel puudub kirjeldus (description) ehk kasutamata on jäetud võimalus kirjelduse lingi kaudu vaataja saata stereotüüp.ee või facebook.com/stereotyyp lehele.

Videod on ka google otsingus tähtsal kohal – näiteks googeldades “stereotüüp” tuleb otsinguvastetena enne välja 2 videot kui kampaania ametlik veebileht:

Kokkuvõte

Kes maksab, tellib muusika ehk kõik video õigused kuuluvad üldjuhul alati tellijale. Antud juhul sotsiaalministeeriumile. Agentuurid ja produktsioonifirmad võiksid klippe oma kanalites jagada pärast seda tellija on sellele oma kanalites piisavalt tähelepanu saanud.

Kui kliendil kanal puudub, siis sarnaselt Facebooki kampaanialehtede tegemisele peaks agentuurides olema oskus ka videokanaleid luua.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian