Sisuloojatele on lõpuekraani üleskutse kohustuslik

Iga YouTube üleslaetud video viimasele 20-le sekundile on võimalik lisada nii arvutis kui mobiilis töötavad lõpuekraanid, kus üheks lisatavaks elemendiks on üleskutse kanali tellimiseks. Selle tegemiseks tuleb paraku lisada link ka mõnele muule videole või playlistile

Kõigile, kes YouTube mingi kindla regulaarsusega videosid üles laevad, peaks kanali liitumise üleskutse olema kohustuslik, sest sedasi on oma järgmistele üleslaetud videotele võimalik koheselt suuremat tähelepanu saada. 

Toon näitena kõige suurima tellijate arvuga (174 000) eestikeelsest kanalist ehk Andrei Zevakinist, kelle viimase video lõpuekraanilt kanali tellimise üleskutse leiab koos küllaltki humoorika Privet Andrei” taustamuusikaga

Andrei Zevakin YouTube

Privet Andrei

Ma ei tea, kas seda lugu kunagi Andrei ka ise loeb, kuid ma jääks talle kohvi võlgu, kui ei suudaks anda kolme soovitust, mida Eesti üks parimaid juutuubereid oma kanalis paremaks ei saaks teha.

Kolm soovitust Zevakinile 

 1. Lisa lingid oma veebilehele ja sotsmeedia kanalitele ning too need kanali esilehel välja. 
 2. YouTube päisepilt on kena, kuid see võiks olla sisukam. Su kanali on tellinud rohkem inimesi kui eelmise nädala Aktuaalse Kaamera vaatajaid.
 3. Mõtle veidi paremini läbi oma video kirjelduse esimene lõik. Kui arvad, et
  MyProtein
  website: https://prf.hn/l/KM1j4zO
  soooduskood: ANDREIZEVAKIN 
  … on kõige parem lahendus, siis las olla. Kolme päevaga on Sinu viimast videot vaadatud üle 40 000 korra.  

Andrei Zevakin koos Robin Valtinguga toodavad sisu, mis paljusid huvitab. Viimase üleslaetud video (40 000 vaatamist) lõpus kutsub Robin vaatama videot, kus nad mõlemad võistlevad Eesti parimatega laskesuusatamises. Varasemalt on nad sama teinud korvpallis, maadluses ja mitmel muul spordialal. Produktsiooni investeeriti korralikult. 

Kui video lõpus kutsutakse üles mõnda järgmist videot vaatama, siis see tuleb ka panna lõpuekraani. Mul läks tükk aega, et aru saada, et see video on tegelikult laetud üles hoopis Robin Valtingu YouTube kanalisse, sest YouTube lõpuekraanis seda võimalust ei kasutatud. Võiks aru saada, aga tegemist ei tohiks olla YouTube amatööridega. 

Robin Valting @YouTube

Selline on ekraanipilt Eesti tuntud juutuuberi ehk Robin Valtingu YouTube kanalist 18.01.2023 seisuga. Päriselt @robinvalting9689?

 • YouTube.com/handle saad muuta oma URL-i normaalseks. 
 • Kanali päisepilt? Videote thumbnailid  ehk väikepildid on ju tehtud viisakaks.
 • Esitlusloendid ehk playlistid ja nende väljatoomine kanali esilehel. Küsi Andrei käest, kui ise ei oska.  
 • Pane oma kanali kirjelduse esimesse lausesse see tekst, mis mida soovid näidata siis, kui video lõpuekraanis keegi kanali tellimise nupule vajutab. 

Mulle isiklikult meeldib Robini kanalil olev videosisu rohkem, sealhulgas paar päeva tagasi üles laetud laskesuusatamise test proffidega, mida kommenteerib ka tuntud ooperi-, raadio- ja telehääl Alvar Tiisler.

Kokkuvõttes – kui regulaarset videosisu lood, siis kasuta video lõpus ära võimalus oma kanalile tellijaid saada. Isegi eestikeelset sisu loovad parimad juutuuberid ei tee seda hetkel kõige paremini.

etEstonian