Ristmeediast ja Cosmopolitanist Turundusraadios

Marketingi Instituut annab mõnda aega välja internetipõhist raadiosaadet, mis räägib peamiselt turundusest. Viimases saates rääkis endine BFMi koolivend Alessandro Nani ristmeediast ning saate lõpus anti turundustähe auhind Cosmompolitanile, kes oma digitaalse makeoveri projektis on otsustanud teha YouTube otseülekandeid pitching-meetingust, kus otsustatakse, mis kaante vahele jõuab.

Viimast Cosmo koosolekut võib näha täispikkuses:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Ck7gfXWn50E

Alessandro toob huvitavaid näiteid ning annab hea ülevaate mida BFMi ristmeedia õppekavas räägitakse (NB: saade on inglise keeles), kuid Cosmo näide on heaks eeskujuks ka Eesti meediale.

Olles Eesti Ekspressi tellija, meeldiks mullegi Eesti trükimeedia telgitagustest ja paberversiooni minevatest lugudest saada kaadritagust infot. Kui sellesse suudetaks ka kasutajate panust integreerida, tõuseks kindlasti nii online vaadatuvus kui ka tellijate arv.

Otseülekannete (s.h. ka YouTube) tegemine on tehniliselt väga lihtne ning ei tahaks olla küll Nostradamus, kuid Eesti online meedia on juba väga suures mahus läinud video formaati – trükiversioonide videonišis on kõvasti arenguruumi. Siiski ennustan, et analoogsete, kasutajaid haaravate otseülekannete tegemine võtab meie turul vähemalt pool aastat aega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian