Eesti Vabariigi parlament ehk Riigikogu alustas 2013. aasta alguses istungite videosalvestuste jagamist YouTube keskkonnas. 2013. aasta istungite ja infotundide videod on leitavad RiigikoguTV kanalist, selle aasta istungid aga Riigikogu kanalist.

Riigikogu YouTube

Videote kvaliteet on parem kui Tallinna Linnavolikogu videote oma (videod 16:9 suhtes, HD formaadis) ning üles on laetud ka videod komisjonide avalikest istungitest ning üritustest Riigikogus.

Värskelt loodud kanalitel on veel vähe vaatamisi (veidi üle 2000 vaatamise kokku), võrreldes näiteks Vabariigi Valitsuse kanaliga, millel pea 100 000 vaatamist.

Soovitused:

  • Istungite videod võiksid olla embedditud istungi stenogrammi juurde (a’la 11. juuni stenogramm ja video).
  • Videote kirjelduses võiks olla link stenogrammile, uudisele või mujale, kust teemast saaks pikemalt lugeda.
  • Kõikidel videotel võiks olla ka kirjeldus (osadel puudu).
  • Ka kanali kirjeldus on hetkel puudu. Viimasesse võiks lisada ka Riigikogu FB lingi.

Kokkuvõttes on aga Riigikogu kantselei teinud head tööd ning eelkõige peaks jälgima, kuidas töö saaks tähelepanu (vaatamisi). Online meediale edastatud uudistes võiks linkida ka teemakohaseid videosalvestusi jne.

Videote jagamine YouTubes tähendab, et neid on võimalik ka alla laadida ning oma mixtape teha, kuid väheusutav, et Eestis mõnda maniakaalsete kalduvustega töötut humorist-videoentusiasti on, kes mõnest säravamast riigikogulasest viitsiks näiteks üle 40 miljoni vaatamise kogunud Barack Obama stiilis lauluvideo või muu mixtape kokku lõigata: