Restoranide toiduretseptid video kujul

httpv://www.youtube.com/watch?v=WDaMkN4zncU

Tuhandete perekondade kõige sagedamini esitavaks küsimuseks ei ole “Mis ilm täna on?” või “Kuidas tööl läks?” vaid “Mis ma täna süüa teen?”. Tõenäoliselt on küsijaks naine ning vastajaks pere meespool või lapsed, kellel iga päev loomingulise vastuse leidmine on raskem kui söögi valmistamine.

Seetõttu on populaarsed kõikvõimalikud kokandusraamatuid ja -saated ning üha rohkem internetifoorumid ja toitude valmistamisele pühendunud veebilehed.

Eestis on viimase kõige paremini ära taibanud Ajakirjade Kirjastuse poolt majandatav Toidutare.ee, kus üle 100 000 registreeritud kasutaja ning mille ligi 9000 retseptist ca 100 on vaadatav ka video kujul.

Toiduretseptide video kujul jagamise näol üritavad kliente võita näiteks Tere ja Valio piimatööstused, Atria Lihakokad ja veel mõned, kuid millegipärast pole restoranid, kus Eesti tippkokad igapäevaselt suurepäraseid toite teevad, sellist võimalust veel avastanud.

Idee: restoranide toiduretseptid video kujul

Restoran, mis oma veebilehel jagab video näol infot, kuidas menüüs olevaid toite valmistatakse ehk kes on kokk, kuidas näeb välja köök, milliseid koostisaineid kasutatakse ning kuidas maitsvat toitu tehakse, saab kindlasti palju populaarsust ja positiivset tähelepanu.

Video näol võib tutvustada nii oma menüüd, uusi tooteid ja nende tegemist, restorani üldisemalt, peakokka jne.

Korraga saab valmis teha kümmekond videot ning neid jupikaupa jagada kodulehel ning sotsiaalmeediakanalites (+ toidutare.ee lehel?) avaldades näiteks iga nädal uue toidu tutvustuse. Esimestel tegijatel on kindlasti suurem tõenäosus uudisega meediasse jõuda.

Tõenäoliselt on ideele kolme sorti (vastu)reaktsioone:

1) Toidumaailmas on omad nõksud ja salapärad – tippkokad oma toiduvalmistuskunsti ei jaga!

Ma ei ole kursis toidumaailma köögipoolega, kuid tõenäoliselt ei ole vähemalt põhiroogade tegemisel erilist saladust ning restoran, mis häbeneb oma köögipoolt, peaks veidi järele mõtlema. Tõsi – kõik kokad ei sobi kaamera ette, kuid montaažiga annab alati imet teha.

Pealegi, paljud tippkokad on juba kokandussaadetes, Terevisioonis ja mujal tutvustanud toitude valmistamist ning on pigem sellisest promost huvitatud.

2) Reaalset kasu sellest ei ole – veebilehe kaudu kliente ei tule(?), kui näitame kuidas süüa teha, siis meie juurde sööma ei tulda jne.

Osaliselt on see ehk tõsi, näiteks Kohvik Moon oleks tõenäoliselt täis ka üldse ilma koduleheta ja kindlasti suur osa video vaatajaid teeks pigem seda toidu isetegemise eesmärgil, aga näiteks juhul kui 500st vaatajast kuus vaid 5% otsustaksid isetegemise asemel teid külastada (ei olnud mõnda toiduainet või puhast panni võtta) on see 25 lisaklienti ehk keskmiselt a’ 25.- EURise arve puhul 625.- EURist suuremat käivet kuus.

Kindlasti on tulevaste klientide seas ka neid, kes soovivad sama toitu hiljem restoranis proovida.

3) Hea mõte, mis maksab?

Videote tegemise tasu sõltub videote tegemise arvust ehk kaua filmimise ja editeerimisele aega kulub, kus filmimine toimub (restorani asukoht) jne, kuid usume, et juba kuu või kahega saavad restoraniomanikud selle investeeringu käibe pealt tagasi teenitud. Täpsema pakkumise saamiseks võtke ühendust: reigo@videoturundus.ee, +372 51 13 653

Kas sina “vaataksid kööki” ehk oleksid huvitatud kui restoranide/cateringide veebilehel selline võimalus oleks?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga