Red Bull – bränditud video meisterklass

Maailma populaarseim energiajook on tuntud oma väga agressiivse turunduse poolest, sest kes poleks meist nende toodet proovinud, näinud mõnda Red Bulli üritust, promotüdrukut, sportlast või vähemalt brandingut.

Ka Eestis on Red Bull edukalt kanda kinnitanud tuues siia oma maailmas tuntud sariüritused, näiteks endalgi oli au (edukalt) esineda 3-aastat tagasi toimunud Lennupäeval, kus “Ruhnu Karu” võistkond sai kokkuvõttes III koha.

httpv://www.youtube.com/watch?v=CcyHDljRmnw

Red Bull on võtnud väga julge suuna online videoturunduse valdkonnas – nende YouTube kanalile on viimase nädala jooksul laetud üle 25 video (s.t. 3 tk päevas) ning kokku on 2006. aastal loodud kanalile lisatud 1356 videot. Väga paljude videote puhul ei pruugi esmapilgul arugi saada, et tegemist on reklaamiga, näiteks järgnev parkourivideo:

httpv://www.youtube.com/watch?v=IUTXXMdQnio

Kui teadsid mida otsida, siis loomulikult nägid logo särgil, seljakotil, mütsil ning sekundiks ka jooki. Kui ei teadnud, siis tõenäoliselt see sind väga ei häirinud.

Kuid ka see, kui mõnes videos veidi rohkem brandingut välja paistab, ei ole oluline kui video sisu on samal ajal väga vaadatav ja jagatav:

httpv://www.youtube.com/watch?v=MLejkyXbJlc

Kokkuvõttes ei ole Eesti ettevõtjatel võimalust numbriliselt midagi sarnast vastu panna, kuid õppida võiks Red Bulli brandi looja ja juhi, Dietrich Mateschitzi poolt väljaöeldud põhimõttest:

“Video tootmise juures mõeldakse esmalt, mida ise tahaks selles näha ning kuidas ettevõtte sõnumit iga hinna eest edastada. Red Bull teeb teisiti – kõigepealt mõeldakse mida vaataja soovib näha ning seejärel eemaldatakse sellest niipalju brandingut kui võimalik”

Proovi aru saada, mida vaatajad sooviks sinu äri puhul näha ja võidad nii usaldust kui tuntust, sest vaatajad jagavad sinu “reklaame” vabatahtlikult, mitte I-Padi ega 10-paari kingade eest.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian