Miks ei ole Rally Estonia YouTube’is?

Kuu aega tagasi sõideti Lõuna-Eesti teedel FIA autoralli maailmameistrivõistluste etapp, WRC Rally Estonia 2022. Tänaseks on valmis saanud “mootoripõrinast ja kütuselõhnast nõretav” ametlik aftermovie, mis jõudis Delfi uudisesse Facebookist lingitud video näol ja Postimees Sporti Rally Estonia Vimeo kontolt. 

Ma ei ole rallifänn, kuid tänu sotsiaalmeedias jagatud uudiselinkidele mõtlesin pilgu videole peale visata. Siis jooksis juhe kokku, sest avastasin, et Rally Estonia ei kasuta YouTube!

Rally Estonia sotsiaalmeedia

Rally Estonia YouTube

Rally Estonia on Eesti üks suurimaid spordisündmuseid, kui mitte kõige suurem. Kogu korraldus, meediakajastus ja kõik muu on mitte ainult Eesti, vaid maailma tipptasemel. Ka sotsiaalmeedia (Facebook, Twitter, Instagram) kasutamine annab paljudele teistele silmad ette. Aga YouTube? 

Eesti üks populaarseimaid spordivõistluseid ei kasuta YouTube? Eesti viimase paari aasta kõige tuntuimat brändi, populaarsemat kui ERR, Coop või keegi neljas. Rallyestonia.com lehel on Follow Us / Social Media võimalustes vaid Facebook, Twitter, Instagram ja … Vimeo. Viimane on kindlasti hea koht, kuhu kõrges kvaliteedis videoklippe ja aftermuuvisid laadida, kuid YouTube on sotsiaalmeedia mõttes palju parem.

Rally Estonia Vimeo kontol on 14 tellijat

Rally Estonia on Eesti spordis korralduslikult täielik tipptase, seda ka eelarveliselt. Aftermovie on samuti väga hea. Aga miks ei ole see YouTubes? Iga suvaline rallifänn võib täna minna vaid ca 1000+ vaatamist kogunud aftermovie videolehele Vimeos ja selle sealt kasvõi originaalsuuruses (ca 1,6 GB) alla laadida ja siis ise YouTube üles laadida.

Kui Rally Estonia viitsiks seda ise teha, siis video lõppu saaks panna hoopis üleskutse hakata kanali tellijaks, vaatada mõnda teist rallivideot jne. Video kirjelduses saaks kutsuda FB fänniks (mida on üle 33k) ning saata vaatajad kodulehele järgmise võistluse pileteid ostma. 

etEstonian