Pulmavideo – jäädvusta elu tähtsündmus!

Pulmad on pereelu üks tähtsündmusi, mida planeeritakse üldjuhul ühe korra ning mille jäädvustamine on asjaosalistele väga oluline. Nii pulmaisa rollis kui tavakülalisena ei ole ma näinud ühtegi pulma, kus puuduks fotograaf, kuid harva olen näinud, et pulmadest videokokkuvõtteid tehakse.

Kuna pulmade näol on tegemist kuluka ettevõtmisega, siis videokokkuvõtte tegemise peale võiks kindlasti varakult mõelda, et asjaosalistel oleks hiljem mõnus üritust meenutada ning ka nende tuttavatega jagada, kes peost osa ei saanud.

Üldjuhul tehakse pulmavideod ürituse jäädvustamise stiilis, kus videomees on II viiul ehk üritusel jalgu ei jää ja silma ei paista, kuid saab kõik olulised kaadrid üles võetud. Järgnevalt üks humoorikas näide veidi teistsugusest lahendusest:

Lisaks on internetis eraldi kategooria humoorikatest pulmatantsudest, millest mõni on YouTubes lausa üle 57 000 000 vaatamise kogunud.

Pulmavideo maksumus

Üldjoonetes on pulmavideo hind sarnane fotograafi teenustega ehk kui pilte teeb seebikaameraga õemees Ülo või professionaalne fotograaf, siis on erinevust näha nii tasus kui kvaliteedis.

Video puhul on järeltöötluse aeg 3-5 korda pikem kui üritusel filmimaterjali ülesvõtmine, s.t. 8-12 tunnisele täispikale filmipäevale järgneb 3-5 päeva järeltöötlust, seega alla tasemel videomehe tellimisel tuleb töötundiega arvestada.

Täpsema maksumuse väljaarvutamiseks on vajalik teada:
1) kus ja millal üritus toimub, kellaajad, marsruudid…
2) kas sarnaselt fotosessiooniga toimub enne pulmi (või pulmapäeval) lavastatud sessioon (esimesest kohtumisest, kosimisest, pruudi ettevalmistustest – juuksuri külastus, riietuse valmine jne)?
3) kuidas soovitakse materjali – DVD, mälupulk, interneti üleslaadimine?
4) mis formaadis ja pikkustega on video(d) (a’la 3 minutiline lühikokkuvõte internetti, 1 tunnine perega ja 8 tunnine must matejal ämmaga vaatamiseks)?

Ainult laulatuse ja õnnitlustseremoonia kokkuvõte tegemisel algavad hinnad 500-st eurost.

Erinevalt tavalistest ürituste videotest, mis ajapikku jäävad vanaks ja ununevad, on pulmavideo nagu hea vein, mis läheb aastatega paremaks, sest ta räägib oma lugu nendele, kes sellest osa ei saanud, s.h lastele keda video tegemise ajal võimalik, et olemaski ei olnud ning tuletab aeg-ajalt meelde asjaosalistele, mida kirikus üksteisele lubatud sai.

Kokkuvõttes soovitan – kui pulmad planeerimisel siis planeeri sellest ka videokokkuvõtte. Videoteenust saad tellida siit!

Kas oled oma tähtpäevast videosalvestusi teinud või plaanid teha?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian