Pühad on tulemas, mis tähendab, et ettevõtted, kes plaanivad oma klientidele jõuludeks videopostkaarti saata, on tõenäoliselt selle tegemise/tellimisega juba alustanud. Kui üleeelmise aasta üks huvitavamaid lahendusi oli Rootsi Posti poolt, siis sel aastal on lihtsama, kuid ka originaalse ideega tulnud välja Austraalia Post.

Video postmark

Austraalia Post võimaldab oma videopostmargi kampaanias QR koodi abil lisada postkaardile või -pakile personaalne videotervitus. Allolevalt juhend, kuidas asi töötab:

video stamp

Võimaluse selgitamiseks on ka videojuhend:

QR koodi kasutamne

Oluliselt suurema tõenäosusega võib QR koodi kohata suurtel välireklaamidel, lennukite pardaajakirjades ja mujal, kus sellel mõtet ei ole, kui näha selle kasutamist kohtades, kus sellest kasu võiks olla. Austraalia Posti lahendus ei ole küll ülemäära kreatiivne, sest QR kood postkaardil pole midagi uut, kuid kindlasti originaalne ning võimaldab lisaks tavakirjale või -postile virtuaalselt tükike ennast kaasa saata.

Näiteks saates pühadeks füüsilisel kaardil jõululaulu sõnad võib QR koodina lisada selle esitlus videos, miks mitte kogu kollektiivi poolt, või soovides “Häid pühi ja … (QR kood)” – kus video, teksti ja või pildina on öeldud, et mida veel soovitakse.

Kokkuvõte

QR codeAustraalia Posti lahendus on küll lokaalne, kuid selle mõtet võib väga lihtsalt ära kasutada igaüks, kes jõuludeks plaanib teha e-kaardi (ka video kujul) JA saata kaarte/pakke ka füüsiliselt. Tee soov (video, e-kaart vm) eelnevalt valmis, lae üles ja kasuta mõnda QR koodi makerit, et see postkaardile või ümbrikule peale kleepida.

Loodan, et turunduse teravamad pliiatsid suudavad postkaardilt alanud soove ja lugu virtuaalses maailmas jätkata, mitte lihtsalt lisada QR kood kodulehele või sama mõttega e-kaardile.