Paar päeva tagasi lisandus president Donald Trumpi kommunikatsiooniarsenali YouTube, kui The White House kanalisse lisandus esimene “Weekly Address” video, milles vastvalitud president annab teada oma plaanidest:

Kiirelt üle 1,5 miljoni vaatamise kogunud klipist pole mõtet otsida silmadega telepromteri lugemist, vaid sõnumit, et Obama poolt aktiivselt kasutatud YouTube, saab olema ka Trumpi administratsiooni jaoks oluline kanal.

President Obama videod on viidud edasi “The Obama White House” YouTube arhiivikanalisse, millest näeb, et 8-aasta jooksul kogusid need üle 322 miljoni vaatamise.

Administratsiooni YouTube kompetents?

Obama Trump YouTube

Weekly Address

Veider, et maailma võimsama riigi presidendi kommunikatsioonispetsialistide YouTube kompetents jätab soovida – kanali märksõnades on endiselt “whitehouse”, “obama” ja “president”, videol pole ühtegi märksõna, selle kirjelduses on lakooniline “The White House” ning videole pole lisatud subtiitreid.

Eesti president YouTube

See, et maailma ühe vähemtähtsaima riigi presidendikantselei YouTube kanali märksõnadeks on ka 2017. aastal “Toomas”, “Hendrik” ja “Ilves” – see on ok, aga USA kommunikatsioonispetsid – nii küll ei saa!