Presidendiproua musivideo lühianalüüs

delfi evelin ilvesKaks nädalat tagasi toimus Tallinnas, Komeedi kohviku katuseterassil insident, mille foto ja videosüüdistused jõudsid avalikkuse ette täna.

Järgneva arvamuse mõte ei ole anda insidendile moraalset hinnangut, vaid vaadata sündmust ja selle kajastust tehnilisest poolest.

1) Video filmija?

Ära filmi vertikaalseltPortrait ehk püstises asendis filmitud video ütleb, et tegemist on inimesega, kes filmimisest ja montaažist väga palju ei tea. Tõenäoliselt tavaline juhukülastaja, kes hommikuses olekus võttis taskust välja telefoni ja kasutas seda samamoodi kui helistamisel.

Huvitaval kombel teevad ka paljud ice-bucketi “operaatorid” sama viga. 

2) DELFI teeb raha?

DELFI “eksklusiivideo” jõudis eetrisse alles peale seda kui Kroonikas on pildid ilmunud. 2-nädalane paus insidendi ja selle avalikustamise vahel tähendab seda, et vahepealsel ajal tegeleti ilmselt hinnaläbirääkimistega – näiteks palju selline eksklusiivkaader maksta võiks.

Tõenäoliselt ei olnud video filmija DELFI ajakirjanik või kui oli, siis mitte eriti terav pliiats (vaata punkti nr.1), mis tähendab, et võimalik, et DELFI-l olid video eksklusiivsusega teatud “kulud”. Vastasel juhul oleks võinud autor selle ju juutuubi ise üles laadida.

DELFI kulud tähendavad, et need tuleb klikkide ja reklaamidega tagasi teenida. Hetk tagasi tuli video nägemiseks vaadata 29-sekundilist Borjomi reklaami.

Evelin Ilves

3) Video YouTubes?

Skandaalsed sündmused, eriti kui neist on videosalvestused, jõuavad varem või hiljem YouTube. Huvitav, et tänaseks on ekraanisalvestuse võimaluse avastanud vaid üks sakslane ja mitte eriti terav aserbaidzaanlane.

Kokkuvõte

Ajal, kus telefoni näol on kõigil kaasas nii fotokas kui videokaamera, võiksid ka kõige suuremad “jää-ämbri võhikud” filmimisel osata telefoni kasutada horisontaalasendis ja avaliku elu tegelased teada fakti, et ka suvalisel hetkel on foto- ja videokaameraid teie ümber sama palju kui inimesi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian