Presidendi aastapäevakõne YouTubes?

Eile tähistas Eesti Vabariik 96. aastapäeva. Päeva ilmselt üks oluliseimaid osasi kollase meedia jaoks oli see, millist kleiti keegi vastuvõtul kannab, kuid mõtlevamad inimesed jälgisid terasemalt Toomas Hendik Ilvese aastapäevakõnet.

Presidendi aastapäevakõne

Tuleb tunnistada, et kuigi Evelin Ilves nägi väga hea välja, oli meie presidendi aastapäevakõne üks parimaid, kui mitte kõige parem, mida ta teinud on.

Kolm aastat tagasi sai siin blogis sai siin blogis presidenti kritiseeritud, et suure hurraaga avatud YouTube kanal oli jäänud toppama ning aasta hiljem täheldatud, et kanalisse pole peale uusaastakõnet poole aasta jooksul midagi üles laetud.

Tänaseks on olukord muutunud paremaks, kuid mitte palju paremaks – Vabariigi Presidendi YouTube kontole lisatakse videosi iga paari kuu järel, viimased 1, 3 ja 5 kuud tagasi. Samas tekib videomaterjali presidendi pea igast päevast. Läti presidendi YouTube kontole on laetud viimase 2 nädalaga üle 10 video.

Presidendi aastapäevakõne tekstiversiooni leiab kunagi korraliku kopika eest ehitatud veebilehelt, kuid selle video tuleb otsida ERR arhiivist. Kuna ERR flash-player ei võimalda videot (lihtsalt) embeddida, siis ei ole videot lisatud ka Eesti online uudistesse, kus kõne tekst olemas.

Aastapäevakõne YouTube!

President rääkis oma kõnes IT hariduse tähtsusest, kõne video YouTubes võimaldab seda oluliselt lihtsamalt sotsiaalmeedias jagada ning ka Eesti online uudised saaksid seda kõne teksti juurde lihtsalt linkida.

YouTube võimaldab lisada videole rohkem kui 100 keeles subtiitreid. Presidendikantselei tänase päeva ülesanne võiks olla lisaks video üleslaadimisele ka vähemalt inglise ja venekeelsete subtiitrite lisamine. 

Kuigi Eesti presidendil pole sellist võimu nagu endisel Ukraina presidendil, usun, et video autoriõiguste küsimuse Eesti Rahvusringhäälinguga saab vajadusel ühe telefonikõnega lahendada.

Täna on Vabariigi aastapäeva järgne esimene tööpäev. Kui kõne saab YouTube laetud veel sellel nädalal, pole hullu. Jaanipäeva paiku ei viitsi seda keegi enam meenutada. Samas on kõige imelikum see, et kiire otsingu tulemusel ei leidnud ka varasemaid presidendi aastapäeva kõnesi tema ametlikust YouTube kanalist…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian