Positiivse viraalsuse näide – “GiveBackFilms”

Kolm kuud tagasi alustasid videohuvilised tüübid USA-s YouTube kanaliga, kus jagavad raha, maksavad ülemäära suure tipi või järgmise inimese arve juhuslike inimeste eest – kodutud, ettekandjad, Drive-In või bensiinijärjekorras olevad jne. Tänaseks on videod saanud korraliku meediatähelepanu ning kogunud ligi 10 miljonit vaatamist.

Viimane video, kus tubli koristaja saab 500.- USD jootraha, on üles laetud 2 päeva tagasi:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Qz76iRmnO34

Kanali kirjelduses selgitatakse: “Here at GiveBackFilms, we have been fortunate enough to be in a better position than a lot of people in the world. For that reason, we want to give back, and that is what our channel is all about!”

DriveInVideos, kus nad maksavad järgneva seltskonna arve Drive-In söögikohas, läks kett edasi ehk inimene, kelle eesti makstud oli, maksis ise järgmise tegelase arve.

Tuleb tunnistada, et positiivsust on tänases online meedias vähe, sest müüb ja kommentaare kutsub tekitama rohkem see, mis kirjutab, kus ja mis valesti on. Hinnake näiteks DELFI või Postimehe viimast 10 uudist. Ka selles blogis on enamus lugusi pigem kriitilise pilguga, sest püüan näidata, mida paremini annaks teha.

Torisejad võivad loomulikult ka GiveBackFilmsi puhul väita, et tegemist a’l “Extreme Makeover” tüüpi telesaate formaadiga, kus juhuslike inimeste aitamise läbi teenitakse vaatajate ehk reklaamimüügi arvelt tegelikult endale kasumit, aga oma igapäevase heateo kasvõi vanamuti üle tee aitamise läbi, võib igaüks kasvõi täna teha. Kuigi ka sellega võib üle 2,4 miljoni vaatamise koguda:

httpv://www.youtube.com/watch?v=JlzQv6O7fho

Kokkuvõte

Heateos ei ole midagi halba, isegi juhul, kui sellega on mingi aja pärast võimalik teenida. DELFI kommentaarium kindlasti ei nõustu väitega, et heategu peaks üles filmima, aga võimalik, et see annab inspiratsiooni ka teistele.

Suurem tähelepanu võimaldab küsida ka toetust ehk kindlasti on ka Eestis inimesi ja ettevõtteid, kelle majanduslik olukord võimaldaks sarnastele projektidele õla alla panna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian