Parimad telereklaamid sobivad sotsiaalmeediasse – Kalev CF näide

Reklaamiagentuur Division tegi Eesti juhtiva magusatootja Kalev Chocolate Factory telereklaamklipi “Aasta magusaim hetk“, mis on saanud ka rahvusvahelist tähelepanu ja tunnustust:

httpv://www.youtube.com/watch?v=zfif3bdx6yc

Klipp on leidnud äramärkimist teiste seas BestAdsOnTV.com, AdsOfTheWorld.com ja ka TheInspirationroom.com lehtedel, olles viimases ainsaks Eestist pärit reklaamiks ehk avades sellega meie konto “inspiratsiooniruumis”.

Sotsiaalmeedias aktiivne

Kalev Chocolate Factory on sotsiaalmeedas aktiivselt tegutsev, keskmiselt 2-4 postitusega nädalas oma Facebooki fännilehel, kus ka “Aasta magusaima hetke” ja teisi videoklippe jagatakse:

Magusahuvilisi tundub jätkuvat, sest täna on Kalevi Magusamaailmal ligi 12 500 fänni ning kommentaarid ka küsimusedki peamiselt positiivsed.

Telereklaam sotsiaalmeedias

Telereklaam on üks kalleimaid turunduskanaleid, sest lisaks reklaamisekunditele maksab palju selle tootmine. Seetõttu on oluline sellest maksimaalse välja pigistamine ka sotsiaalmeedias.

Kuna käesoleva blogi üks eesmärke on näidete varal kirjeldamine mida paremini annaks teha, siis alljärgnevalt on Kalev CF-ile mõned soovitused:

1) Videote organiseerimine

Kalevi (tele)reklaamid on leitavad KalevJoulud (7 tk), ArabellaArro (tootejuht(?), 6tk) ja KaleviMagusaMaailm (8tk) kontodelt.

Lisaks loomulikult produktsioonifirmade (CaviarProductions YT ja Vimeo) ja reklaamiagentuuride kontodelt (KontuurLeoBurnett) ja ka Division hiljuti leidnud tee YouTube maailma (TheDivisionEstonia, hetkel 2 KCF klippi).

Kõik Kalev CF telereklaamid ja muud videod võiks kokku koguda ühele YouTube kontole. Soovituslikult on see Facebooki fännilehega sama nimega /KaleviMagusaMaailm, kuhu saaks teha eraldi playlistid “Jõulud”, “Muuda päev põnevaks”, “Mesikäpp” jne.

Üleslaetud videod peaksid olema (Full) HD formaadis – hetkel TheDivisioni kontol olev reklaamklipp on Full HD ehk 1080p, kuid KalevJoulud kanalis HD ehk 720p formaadis. Alati peaks agentuurist saadav fail olema maksimaalses suuruses.

2) Linkimine ja tähelepanu

Imelikul kombel on ka Kalevi Facebooki fännilehel olev reklaamklipp lingitud TheDivisioni kanalis olevalt (?), kuigi sama klipp ka KalevJoulud kanalis? Lisaks võiks paluda, et kui agentuur esitab oma töid kodumaisele Kuldmunale või mõnele rahvusvahelisemale “munale”, siis lingitaks video, mis on kliendi kanalis, sest sellega tõuseb oluliselt ka video SEO ehk tähtsus otsingumootorite silmis.

Lisaks ei leia Kalevi sotsiaalmeedia kanalite linke kalev.eu veebilehelt.

3) YouTube bränding ja SEO

Ühelgi ametlikul või vähemametlikul Kalevi YouTube kanalil ei ole hetkel taustapilti, pealkirja ega ka linke Facebooki ega Kalev.eu lehele. Lisaks puuduvad kirjeldused ja lingid paljudelt videotelt.

Telereklaami tellijatel ei tohiks üldjuhul midagi selle vastu olla, et agentuurid ja tootjafirmad reklaame ka omadel kontodel jagavad, kuid teadlikumad tellijad võiksid paluda, et lisaks video kirjelduses oleva lakoonilise: “Klient: Kalev Chocolate Factory” asemel oleks ka link oma kodu- või fännilehele. Soovitavalt kirjelduse esimese 65 tähemärgi sees.

Kokkuvõte

Hea on tõdeda, et Eesti (tele)reklaamid leiavad ka rahvusvahelist tähelepanu ja kajastust, samas lihtsate ja tasuta online videoturundustehnikate abil saab hinnalisest reklaamiklipist palju rohkem “välja pigistada”. Alustada saab näiteks “Videoturunduse käsiraamatust“.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian