Päästeameti videoturundus: Kui jood ära uju!

Päästeamet teeb tänuväärset tööd hoidmaks täisjõus eluterveid mehi pärast alkoholitarvitamist ujuma minemisest eemal. Sellegipoolest esineb endiselt suplusidioote, kellest igal suvel ligi 100-le jääb purjus peaga veeskäik viimaseks korraks.

Selle aasta kampaanias on kasutusel eraldi internetivideod, milles läbi huumorivõtme tutvustatakse erinevaid viise ja võimalusi, kuidas alkoholijoobes isikut ujumisest eemale meelitada.

Tänu veidi provokatiivsemale lähenemisele on “Ahvatle põõsasse” video on saanud juba ligi 10 000 vaatamist ning kindlasti hoiab teemat üleval (võrdluseks – Päästeameti facebooki fännilehel on vaid 631 fänni)

httpv://www.youtube.com/watch?v=06EJdlkJfnw

Juhul kui kõikidest meetoditest on videoversioonid, siis on veel lahedaid videosid oodata (a’la: “Meetod 15: Seleta, et nädal aega tagasi uppus sellesse veekogusse lehm, mis nüüd põhjas mädaneb”).

Kampaanias on kasutusel ka teisi vahendeid ja kanaleid alates “Hakkame parem laulma” õlletopsiümbrisest kuni elusuurustes reklaamtahvliteni supelrandades.

Youtube-sse tehtud videote eelis on see, et need jäävad tasuta oma elu edasi elama ning kindlasti on aktuaalsed ka järgnevatel aastatel.

Parendusettepanekud:

6 soovitust, mida videoturunduslikus mõttes kampaanias (p)arendada / täiendada:

1) Video kirjeldus peaks algama lingiga kampaanialehele või Facebooki fännilehele ning üleskutsega. Hetkel kirjelduses olev “Päästeameti veeohutuskampaania 2011” ei ole niivõrd sisukas lahendus.

2) Päästeameti kontol on kokku 71 videot, playlistide abil annaks neid korrastada, näiteks võiks luua eraldi playlisti selle aasta kampaaniale.

3) Ingilise ja/või venekeelsed subtiitrid selgitaksid laiemale seltskonnale video sisu lahti.

4) Kampaania ajaks või suveks võiks Youtube konto tausta- ja väikepildi ära muuta – suitusuanduri asemele näiteks “Kui Jood – Ära Uju” plakat vms.

5) Kui videod on juba olemas, siis nende üleslaadimine ka Delfi videosse ja/või Vimeosse ei maksa midagi ning annab leitavusele veelgi juurde.

6) 2 videot tasuks pakkuda Tujurikkuja “Eesti Ujumise” (100 000+ vaatamist) videoresponsiks. Sedasi saab kindasti teemakohaseid vaatamisi juurde.

Aita kaasa

Kui kampaania abil kasvõi mõni elu päästetud saab, siis on see igati kordaläinud ettevõtmine. Aitame sellele omaltpoolt kaasas sõnumi levitamisega – subscribe Päästeameti YouTube kontoga, liitu Facebooki fännilehega ning aita kaasa sõnumi levitamisele kasvõi nende videote jagamise näol.

Ning peamine – ära lase purjus sõpra vette!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian