Ott Lepland “Kuula” turundus YouTubes

Järgmisel nädalal toimub Aserbaidžaanis Eurovisioon 2012 lauluvõistlus, kus Eestit esindab Ott Lepland lauluga “Kuula”.

Eurovisioonile omakeelse lauluga minna tähendab väiksema rahvaarvuga riikide puhul üldjuhul küsitavust eelvoorust edasisaamisele, kuid samas on see julge ja uhke samm, mis võimaldab oma keeles laulda miljonitele televaatajatele.

Ott ja tema managerid ning fännklubi on aga teinud väga hea käigu tootes eestikeelsest loost lisaks ingliskeelsele ka hispaania- ning venekeelsed versioonid ning levitavad neid YouTube videokeskkonnas. Videote kirjelduses on kenasti lingid lugude allalaadimiseks iTunesist, muusika24st ning viited fännklubile (NB: http:// puudu!) ja veebilehele.

httpv://www.youtube.com/watch?v=PSQdnvzV8CE

httpv://www.youtube.com/watch?v=h1P_tozhfV8

httpv://www.youtube.com/watch?v=vpPkkjQP-lU

httpv://www.youtube.com/watch?v=JQTetco5nso

Mõtted ja soovitused

Eesti on Otti juba piisavalt kuulanud, nädal enne Eurovisiooni peaks pingutama, et ka ülejäänud Euroopa kuulaks laulu teisi versioone. Kasutama peaks üle 333 miljoni vaatamisega YouTube ametlikku Eurovisioni kanalit, kui mitte muud moodi, siis videovastete jätmisega, aga vene- ja hispaaniakeelsele meediale on mõistlk toota eraldi (video-)pressiteateid jne.

Kui märtsi alguses eestikeelne “Kuula” Eesti Laulu võitjaks kuulutati, siis ei tundunudki see nii erilisena, täna venekeelset versiooni kuulates hakka või mõtlema, et Eestil on laulupeol jälle lootust;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian