“Õhtujuht” ekraanivideoga Google esimeste sekka

Mõni aeg tagasi mõtlesin, et kuidas oma hobi-projekt – õhtujuhtimine – saada Googles etteotsa. Domeeni ohtujuht.ee võtmisest, seltskonnamängude blogimisest ning Facebookist oli abi, kuid mitte piisavalt. Otsustasin tulemusi parandada lisaks video abil.

Kuidas ja millest teha videot, kui materjali ei ole?

Huvitaval kombel ei olnud mul ühestki üritusest videomaterjali, millest teenuse tutvustusvideo kokku panna. Otsustasin seetõttu teha oma veebilehest ekraanivideo ning lisada sellele paar pilti ja linki. Ajaliselt läks kokku vähem kui tund, kui sai tehtud youtube.com/ohtujuht kanal ning lisatud sinna esimene video. Videos näitasin lihtsalt, et õhtujuhi leidmiseks mine www.ohtujuht.ee veebilehele ja vali sealt kontakt.

Tulemus: ca kuu aega hiljem oli see Google esimene videovaste “õhtujuht” märksõnale ning ohtujuht.ee domeen oli Google esimese kolme vaste seas.

Ära püüdle täiuslikkust

Videoturunduse soovitus tavakasutajale ja väikeettevõtetele, kes ise videoturundusega soovivad tegeleda – ära proovi teha perfektset videot. Sulle tõenäoliselt ei meeldi sinu esimene video (ega minagi uhkusega ohtujuht.ee videot ei jaga) ning kindlasti saaksid sa seda rohkemate võtete ja montaažiga parandada, kuid ära kuluta sellele liiga palju aega, veelgi enam – ära jäta videoturunduse tegemine seetõttu kaugemasse tulevikku.

Luba, et annad oma (selle hetke) parima, iga järgmise videoga sinu enesekindlus, oskused ja videokvaliteet tõusevad kordades.

Väljakutse: luba, et teed oma esimese video järgmise 24h jooksul.

Kui sul muud ideed ei ole, siis kasuta mõna ekraanisalvestuse programmi (mina kasutan Camtasia Studio programmi) ning tee video sellest, mida sa tahaksid, et sinu veebilehe külastaja sinu veebis (esimesena) teeks – ostaks toote, telliks teenuse, liituks uudiskirjaga/fännilehega jne.

Kui oled video valmis teinud, siis ära unusta seda optimeerida – loe siit kuidas YouTube video abil saad Googles etteotsa.

Kui video tehtud, siis jaga siin oma videolinki – annan ära ideid, mida oma järgmistes videotes võiksid teha;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian