MrBeast pani suu kinni

MrBeast YouTube thumbnail

Maailma kuulsaim juutuuber MrBeast (Jimmy Donaldson) sai suvel esimeste seas ligipääsu YouTube uuele funktsioonile, mis võimaldab videole lisada kaks väikepilti ning jälgida kumb pilt paremini töötab. 6. septembril andis ta oma Twitteri (X) kanalis teada, et pildid, kus tal on suu kinni, töötavad paremini, kui need, milles tal oli suu lahti.

Aastas üle 82 miljoni USD teeniv juutuuber kulutab ühe video tootmisele keskmiselt 300 000 USD ja video thumbnaili tegemiseks ca 10 000 USD. Septembris hakkas ta muutma ka oma varasemate videote väikepilte vahetades varasemalt täiesti avatud suu naeratuse vastu, millest vaid hambad paistavad.

MrBeast YouTube

Miks kinnine suu töötab paremini?

Suu-pärani-lahti-pilt annab vaatajale mõista, et videos on suurt üllatust oodata. Paraku paljusid vaatajaid video sisu sellisel kuhul ei üllatanud ehk nad lõpetasid vaatamise. See tähendab, et suu-kinni-pilt toob küll veidi vähem vaatamisi, kuid video vaatamise aeg, mis on YouTube jaoks oluliselt tähtsam mõõdik, tõusis.

Mida MrBeastilt õppida?

Kui näed vaeva, kulutad aega ja raha video tegemiseks, siis leia aeg, et teha igale videole eraldi thumbnail. Kasuta Canva.com või lase näiteks fiverr.com kellelgi teha. Kui oled nõus video tegemise eest maksma, siis leia raha, et ka väikepildi kujunduse eest tasuda.

Kasuta Photoshopi või näiteks ThumbnailPreview.com, et näha, kuidas su pilt YouTube avaekraanil välja näeb.

Kasuta pildil olevat teksti minimaalselt. Ära kasuta samu sõnu, mis video pealkirjas.

Jälgi, et pilt oleks arusaadav ka mobiilivaates. Kontrolli YouTube Studio statistikast, kui palju vaatamisi saavad sinu videod mobiiliekraanidelt. Tõenäoliselt vähemalt pooled. 

Video pilt ja pealkiri peavad vastama vaataja ootustele. Näiteks MrBeasti puhul vastavad kinnise suuga pildid paremini, kuid alati sõltub kontekstist – võimalik, et sinu videol ei peaks suud, nägu ehk inimest üldse olema. 

Igale videole võid teha ka mitu väikepilti ja neid aeg-ajalt vahetada. 2024. aastal peaks YouTube laiendama väikepildi A/B testi ka teistele kasutajatele. Hetkel saad seda teha vaid TubeBuddy Legend lahendusega (ca 25 EUR/kuu). 

Ettevõtted ja organisatsioonid ei peaks MrBeasti stiili kopeerima, kuid lihtsuses, värvide kasutuses ja visuaalsuses võib miskit õppida. Üks lihtne võimalus on Canvas luua oma ettevõtte stiiliga sobiv template, mida iga video puhul natuke muuta. Kõige halvem variant on video väikepilti mitte teha ehk valida see peale video üleslaadimist YouTube poolt pakutud kolme valiku seast, milleks on suvaline kaader 1/3, 1/2 või 2/3 videost.

Personaaltreeneri soovitused

Soovid olla kursis YouTube'i ja tehisintellekti (AI) viimaste arengutega? Liitu uudiskirjaga ja saad iga kuu ülevaate. 

AiVideo.EE
etEstonian