Videoturunduse põhiküsimus: “M.O.S.K.V.A?”

Internet on täis videosi, mille puhul tekib küsimus, et miks need tehtud ja kellele need mõeldud on? Harilikult on tegemist videoga, millele juhuslikult peale sattudes ei ole sul mingit tahtmist seda lõpuni vaadata. Selles ei ole mitte midagi sinule, ehk MOSKVA kriteeriumitele see ei vasta.

MOSKVA on lühend küsimusest “Mis On Sellest Kasu Vaatajale, Ahh?” (in english: WIIFM – What’s In It For Me, kuid MOSKVA on eesti keeles vast paremini meeldejääv lühend). Video tegemisel on väga tähtis aru saada, mis infot ja elamusi video vaataja ehk võimalik tulevane klient või sellest näha soovib.

Tõenäoliselt sinu video vaataja ei taha selles näha ettevõtte tutvustust, peadirektori visiooni aastast 2015 vms, mis võib tunduda oluline sinu ja ettevõtte jaoks.

Sa ei pea meeldima kõigile, piisab kui sa meeldid oma sihtgrupile ehk võimalikele klientidele. Proovi mõelda ja vaadata oma turundusvideot kliendi pilgu läbi, võimaluse korral aruta oma valmiva video sisu eelnevalt läbi mõne sihtgrupi liikmega jne.

Klient soovib näha, mis on temale kasulik. Jäta meelde, et:

  • ta tahab teada, Mis On Sellest KASU – sai uut infot, sai naerda, sai mitut asja korraga…?,
  • ta soovib seda atraktiivses pakendis, seega lisa sellesse veidi huumorit või midagi ebatavalist,
  • tal ei ole aega ehk üle paari minuti ta ei viitsi sind vaadata, ole kui huvitav tahes. Kui väga huvitav oled, siis tõenäoliselt kerib ta pikema video korral korraks ka selle lõppu,
  • kui ta on rahul, siis ta on tegelikult nõus seda jagama – tee see talle lihtsaks! Lingi või embed-koodi kopeerimine on keerulised, Facebooki “Like” või “Share” on lihsad!

Tooda video, millest on vaatajale KASU ning võidad sõpru ja mõjutad inimesi. Ka Moskvas;)

Mida sisu sina online videos kõige rohkem vaatad – meelelahutus, uudised, how-to-teha-midagi, mõni kindel kanal või stiil (korvpallitrikid, videokoolitused, otseülekanded) vms?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian