Millal sa viimati Facebooki parooli muutsid?

Viimaste aegade kõige tõsisem interneti turvauk “Heartbleed” on pannud miljonid inimesed oma Google, Facebooki ja teiste kontode paroole vahetama. Kuna ühte ja sama parooli ei tasu mitmel kontol kasutada, siis on paljudel probleemiks uute paroolide meelespidamine.

ChromePaljud kasutavad tänaseni lahendust, kus Chrome või muu browsweriga salvestatakse paroolid ära ning edaspidi on suhteliselt lihne oma kontodele sisse logida. See ei ole hea mõte. Üks tuttav näiteks andis korra mälupulgal sõbrale ühe veebiprojekti ja avastas üllatusega, et andis edasi ka kõik oma paroolid ja sisselogimisinfo. Üks teine tüüp aga kaotas oma 50 000USD maksva Twitteri accounti.

Mida siis teha kui on mitmeid kontosi, kuid aju mälumaht uute paroolide salvestamiseks on täis? Appi tulevad Password Managerid, mis võimaldavad lihtsalt ja turvaliselt igale kontole panna erineva kilomeetrise parooli ning vaid ühte üldparooli meeles pidades neisse sisse logida.

Password Managere on palju, enamus neist tasulised või omavad tasulist versiooni. Peale pikka uuringut otsustasin ise ühe populaarseima manageri kasuks, mille tasuta versioonist hetkel täiesti piisab.

httpv://www.youtube.com/watch?v=RM0fzHxMASQ

Last Password tundus sellest valikust kõige parem mõte, sest see on (osaliselt) ka eesti keeles, omab tasuta versiooni ning ka premium versioon on suht odav (12.- USD aastas). Last Passwordi mõte on “The Last Password You Have to Remember” ehk vaja on luua ja meelde jätta vaid üks parool. Viimast ei tohiks kindlasti unustada, kuid programmis saab panna vihje oma e-mailile saatmiseks.

Paroolide muutmine võtab mõned minutid, kui aga mõni küberahv sinu konto hõivab, siis selle tagasisaamisega läheb oluliselt rohkem aega … ning mõnikord ka raha.

Kuigi tegemist on veidi teemavälise postitusega, siis loodan, et sellest on abi. Soovitan LasPasswordi vähemalt testida, eriti juhul, kui sa oma Facebooki parooli pole tänaseni muutnud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian