Millal kasutada video autoplayd?

Video autoplay ehk selle automaatne mängimine ei ole veebilehtedel ja blogides erinevatel põhjustel soovitatav, kuigi mitmetes videokeskkondades on selline võimalus olemas.

Üks peamisi põhjuseid, miks seda mitte teha on video heli, ehk kui sinu veebilehe külastaja ei ole tulnud vaatama videot, siis võib sinu veebilehe heli teda ära ehmatada, eriti juhul kui ta külastab sinu veebi avalikus kohas või tööl, kus heli võib teisi segada. Sinu veebilehe kujundus ja tekst peavad talle kiirelt andma vastuse kolmele küsimusele ning video peaks olema huvilistele vaid täiendavaks infoallikaks.

Youtube kanal

Siiksi, üheks kohaks, kus video automaatset mängimine sobib, on YouTube kanal, sest sinu videokanalisse tulnud külastaja on tulnud sinna videot vaatama. Vali talle kindlasti oma kanalist välja üks kindel video ning pane see autoplayle ehk asu talle seda kohe näitama.

Selle tegemiseks tasub sul oma kontol “Videos and Playlist” valikus kindlasti teha järgmised kolm valikut:

1) Player view – sellisel juhul on vasakul suurel ekraanil näidata oma valitud või viimast üleslaetud videot. Grid view näitab sinu kanalile sattujale sinu poolt ülelaetud videosi kõiki korraga. Ära seda kasuta!

2) Featured video – siin saad valida oma kanalis esimesena näidatava video. Saad selle valida nii endapoolt üleslaetud videote seas kui ka Favorites alla lisatud videote seast. Automaatselt on selleks viimati üleslaetud video, kuid üldjuhul ei ole see video, mida sa ise tahaksid kõige rohkem esimesena vaatajale näidata.

3) Autoplay – eelpool väljatoodud põhjustel tasub siia panna kindlasti linnuke. Sellisel juhul sinu kanalile sattunud vaataja ei pea tegema lisaklikki, et video mängima hakkaks.

Autoplay kood

Kui sul mingil põhjusel on siiski vaja ka oma veebilehel või (video)blogis kasutada autoplay võimalust, siis lisa youtube (old embed) koodi lõppu: &autoplay=1 Näiteks järgneva koodi kopeerimisel (NB: kasuta YouTube vana koodi ehk lisa linnuke “Use old embed code”-ette):

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rBSjiuWsyEk"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rBSjiuWsyEk" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed></object>

… tuleb video automaatseks mängimiseks lisada &autoplay=1 kahte kohta:

<object width="425" height="350"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/rBSjiuWsyEk&autoplay=1"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/rBSjiuWsyEk&autoplay=1" type="application/x-shockwave-flash" width="425" height="350"></embed></object>

Tegemist on väga lihtsa, kuid tõhusa tehnikaga, mida millegipärast täna veel väga paljud ei kasuta. Kas sina kasutad või oli sellest soovitusest abi?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian