ComScore andmetel tõusis eelmisel aastal videote vaatamine 4%. Online video reklaamid samal ajal aga 205%. Turundajad on aru saanud, et kui inimestel meeldib videosi vaadata, siis see on ka kohaks, kus reklaame näidata.
Eestis on DELFI väga aktiivselt alustanud oma DELFI TV projektiga, tihti näidatakse sporti, poliitikat ja muid sündmuseid otseülekandes. Samal ajal on aru saadud, et mõne-aasta tagune tasuline otseülekannete näitamine ei tasu ära, sest inimestel meeldib asju tasuta vaadata. Kuna tasuta lõunaid ei ole, siis keegi peab kino kinni maksma, ehk vaatajad on tihti sunnitud näiteks enne Kalev Cramo vs TÜ Rock mängu nägemist sarnaselt televisiooniga, enne, pärast ja vaheaegadel vaatama väljamüüdud reklaamklippe.
LveRail on pannud kokku lihtsa infograafiku, mis selgitab, miks me sel aastal näeme rohkem videoreklaame kui kunagi varem:
Mida sellest õppida?
Vaataja peab aru saama, et tasuta lõunad tähendavad, et söögi kõrvale tuleb konsumeerida sõnumit, mida see, kes kino kinni maksab, soovib näidata.
“Kino kinnimaksjad” ehk reklaamitegijad võiksid samas mõelda sisule, mis vaatajat rohkem kõnetab. Kas see, kui enne korvpallikohtumist näidatakse teles jooksvat Whiskasi reklaami, ka sihtgrupi peal toimib või võiks mõelda veidi teistsugusele lahendusele?
Korvpallimaailma näitel võiks vaheajal näidatav reklaamklipp kutsuda oma veebilehele, kus saaks vaadata eelmise kuu parimaid esitlusi, pealtpanekuid, vaheaja tabavaid viskeid … ja muuhulgas pakutakse kossufänni kütusekaarti, kodukindlustust jms.