Miks kasutada oma kommunikatsioonis animatsiooni?

VideoTurundus.ee esimene külalispostitus, Tuuli Lepik / BlueCat OÜ

Ettevõtted on üha enam hakanud oma kommunikatsioonis kasutama illustratiivset materjali, mis sageli põhineb illustraatorite poolt loodud originaalsetel joonistustel.

Kuigi moeillustratsioon on eksisteerinud juba ammu, võimaldab nüüdne puutetundlike joonistuslaudadega varustatud arvutitehnoloogia seda paremini ja odavamalt eksponeerida. Lisaks võib hea illustraatori kaasamine algul pelgalt kommunikatsiooni eesmärgil loodud klipile luua sellele veel ka hilisema kultuuriloolise tähenduse.

Nii korraldataksegi kunstimuuseumides ja galeriides näituseid algselt tarbekunsti eesmärgil loodud illustratsioonidest, mis on aga omandanud hoopis laiema tähendusmõõtme kui pelgalt visuaalne kommunikatsioon ning illustratsioon on selles kontekstis samaväärne kujutava kunstiga.

Animatsioon sobib siis kui sul on soov teiste seast silma paista. Saad selles kasutada erinevaid tehnikaid ja visuaalseid stiile.

Kui sajandi alguses olid internetis väga laialt levinud nn flash-animatsioonid, milles kasutati tollase arvutitehnoloogia tõttu peamiselt vektorgraafikat, milles oli võimalik kujutada ka pehmemaid üleminekuid, muutus valitsevaks lihtsustatud ja stiliseeritud joon, sirged servad ning peaaegu puudus vabakäejoon.

Täna on aga lihtsalt võimalik jätta mulje, nagu oleks klipp joonistatud pastellidega kartongile või liikuma panna värvilisest paberist väljalõigatud tegelasi. Või hakkaks oma elu elama paberile juhuslikult joonistatud visandtegelane, kes paberil justkui ellu ärkab ning sealt minema jalutab. Kõik see annab juurde emotsionaalset värvikust, mis aitab meil sõnumeid meelde jätta.

Kuidas animatsiooni abil kommunikeeruda?

Animeerida võib firmastiilis kujutatud majandustulemuste diagramme, simuleerida oma alles arendamisjärgus toote kasutamist reaalses situatsioonis või edasi anda tegelaskujude emotsioone. Lavastada naljakaid sketše või miksida tehislikke tegelasi päriselus filmitud olukordadega. Animatsiooni kasuks otsustamine näitab, et oled loov ja innovatiivne.

Animatsiooniga on lihtne edasi anda keerulisi mõisteid ja nendevahelisi seoseid. Lihtne on kuulata inimest, kes räägib keerulistest asjadest piltlikult ja seega arusaadavamalt. Miks muidu kasutatakse ka loengutel tahvlit, visualiseeritakse mõistete seoseid ja kuuluvust.

Animatsioon võimaldabki mõisteid pildikeeles esitada ja piltlikult mõistete omavahelisi seoseid näidata. Animatsioon sobib hästi, kui tegemist on mingi lineaarse või mittelineaarse narratiiviga, kus on mingid liikumisteed punktist A punkti B, dünaamilisus, muutumine ja järgnemine, põhjuse-tagajärje seos.

Animatsioon on ka hea vahend jutustamaks oma lugu ja anda sõnum edasi emotsionaalselt ja meeleolukalt. Animatsiooni eeliseks on võimalus arendada klippi edasi madalate kuludega. Kui filmitud klipi puhul tuleks muudatusteks uuesti kokku kutsuda näitlejad ja võttegrupp, oodata ehk isegi sobivat ilma, siis animatsioon valmib laua taga ja arvutis. Nii on võimalik sama klippi üha edasi arendada.

Kasuta eelist oma toote presenteerimisel!

Sageli tuleb ettevõtjal esineda elevator-speech tüüpi ettekandega, kus kedagi ei huvita see, kui sul mõni asi ununeb või sa pole kõige parem oraator. Kui animatsiooni kasutatakse mingi loengu või presentatsiooni läbiviimisel, annab see esinejale eelisena kindluse, et välja on puhastatud kõige olulisem info ning see jõuab ka kindlalt auditooriumini. Viimane on oluline kasvõi äriidee tutvustaval kaitsmisel, kus tavaliselt on limiteeritud esinemisaeg ja suur kaal presentatsiooni õnnestumisel. Siin on märksõnadeks igavuse peletamine kuulajaskonnas kui ka ettevalmistatud kindla ja toimiva struktuuriga info edastamine.

Multika-laadne videoklipp sobib ka laste sihtgrupi kõnetamiseks, sest pildikeele tõttu võivad nad seda sõnumit pidada automaatselt neile mõelduks – see on ju laste multikas.

Sageli on tarvis õppida mingi toote või teenuse kasutamist, viia end kurssi etappidega, mida näiteks kasutajakeskkonnas orienteerudes tähele panna. Enamasti on need kasutusjuhendid just lahendatudki animatsiooniklippidena, kus läbitakse näitlikult kogu protsess. Animatsioon sobib ka õppevideode rikastamiseks, et need eristuksid pisut tavalisest loengust ja ei peaks jälgima vaid igavalt mõjuvaid rääkivaid päid või staatilisi skeeme.

Animatsioonistuudio Blue Cat valmistab animatsioonitehnikates videosid, mille abil saab tutvustada oma tooteid, teenuseid ja ettevõtte või organisatsiooni struktuuri. Lisaks illustratsioonide joonistamisele ja animeerimisele kirjutatakse ka toodet või teenust müüv tekst ning helindatakse klipid põnevate heliefektide ja muusikaga.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian