Miks ei ole Savisaare jõulutervitus YouTubes?

Tallinna linnavalitsusel on saanud traditsiooniks teha video-jõuluüllatus, mis ei üllata mitte sisuga, vaid sellele kulunud maksumaksja rahaga. 3-aastat tagasi läks Linnavalitsuse jõulutervitus maksma 32 000, tänavu 35 000.- eurot.

Lisaks sellele, et Linnavalitsus ei avalda, milleks 35 000.- eurot kulus, ei saanud Anto Liivat eilsel Tallinna Linnavolikogu istungil vastust küsimusele kui palju on linnavalitsusel plaanis kulutada reklaami kajastamisele erinevates meediakanalites.

httpv://www.youtube.com/watch?v=5sFAsJFbbzY

Hanno Matto ütles oma eilses ettekandes, et Tallina Lastehaiglas saaks silmaarsti juurde järjekorra likvideerida täiendaba 35 000 euroga, mis on samapalju kui jõulutervituse tootmiskulu. Aga ega lastel polegi vaja reklaamklippi vaadata. 

Miks ei ole jõulutervitus YouTubes?

Tallinna Linnavalitsus on varasemaid jõulutervitusi jaganud ka oma YouTube kanalis, huvitaval kombel ei ole tänavune tervitus sellesse siiani üles laetud.

Ka Tallinna linnapea, kes kolm aastat tagasi alustas oma YouTube videopäevikuga, ei ole selle aasta videot üles laadinud. Tundub, et linnapea on oma videopäeviku üldse unustanud, sest viimane video on sellesse laetud 2-aastat tagasi.

Ajaleht Pealinn lingib seetõttu uudise juurde video ajalehe Pealinn toimetaja Urmas Kaldmaa YouTube kontolt.

Oma portfooliosse ei ole tänaseni videot üles laadinud ka tootjafirma Tuisk Films OÜ, kes julgelt tunnistab 2011 ja 2012 aasta jõulutervituste tootmist.

Milles küsimus? Miks Tallinna linnavalitsus ei julge või soovi tänavust jõulutervitust vabalt kättesaadavana oma YouTube kanalis jagada? Kuhu jäi 2013. aasta jõulutervitus – linnapea pidi eelmine aasta oma blogis jagama 2011. aasta videot? Kas siis sel aastal valimisi ei olnud?

Miks vastab härra linnapea konkreetselt küsimusele “Mitu korda on viimase 9-aasta jooksul naised (või konkreetne naine) saanud kainet meest?“, aga hämab küsimuse peale, kui palju plaanitakse kulutada maksumaksja raha, et kallist videoklippi teles ja mujal näidata? 

httpv://www.youtube.com/watch?v=hG2W6LcRsOo

Väidetavalt kulutas ERR 2011. aastal aastavahetuse programmi tootmiseks 50 000 eurot, kuid linnavalitsuse jõulutervituse tootmis- ja levitamiskulud olid 83 000 eurot. Ehk mõni ajakirjanik viitsib tuua sama võrdluse sellest aastast?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian