MiinusMiljon – Eesti oma YouTube staar?

Tuntud YouTube staarist RayWillamJohnsonist inspiratsiooni saanud eestikeelne MiinusMiljon alustas vaid 4 kuud tagasi oma esimese videoga kuid on tänaseks saavutanud oma 5le videole ligi 300 000 vaatamist, üle 3300 Faceebooki fänni ning sadu küsimusi teemal, millal uus video tuleb.

Kui veel mõni aeg tagasi arvasin, et sarnases stiilis, kuid Eesti keeles internetivideote kommenteerimine ei tasu ennast ära, sest vaatajaskond on ja jääb piiratuks, siis täna leian, et Mr Miinus on leidnud õige nishi – nõudlust taoliste videote järele näitab juba tema keskmine videote vaatamise arv, mis täna on ca 75 ooo.

Esimene, hetkel juba üle 78 000 vaatamisega video, on selline:

httpv://www.youtube.com/watch?v=Qp5t82XXVHw

Statisliliseks võrdluseks mõned näited 2011 juuni TOP10 telesaadetest
1. koht: Eesti Otsib Superstaari (TV3) – 235 000 vaatamist
4. koht: Suvereporter (Kanal2) – 165 000 vaatamist
10. koht: Dokumentaalfilm: “Vene õppetunnid” (ETV) – 125 000 vaatamist
… ehk veidi veel ja MiinusMiljon jõuab vaadatavuselt Eesti telesaadete TOP10-ga konkureerima!

Kindlasti on Miinuse eduloos teatav osa ka meediaabil, kuid kõige aluseks on sisu. Hea sisu toob vaatajaid, suur hulk vaatajaid on potensiaalne turunduskanal. Küsimus on kas ja kuidas on võimalik potensiaal rahaks teha?

Sisu loomisel ei ole vahet kas teed RayWilliam’it järele, õpetad plokikaane tihendit vahetama või pesumasinale trumlit tegema, suure hulga vaatajatega tekib võimalus.

Soovitused

Sellest kuidas YouTube abil raha teenida kirjutasin ma mõni aeg tagasi, järgnevalt mõned soovitused MiinusMiljonile (ja tulevastele sarnastele talentidele):

1) Tee asja oma lõbust ja ära mõtle (esialgu) sissetulekust. Vaja on kõvasti aega ja kannatust. Üksi tänane YouTube’st (sadu) tuhandeid dollareid teeniv staar ei saanud populaarseks üleöö ning tõenäoliselt ei teeninud aastaga isegi mitte kulusi nulli. Pealegi, enamus neid, kes plaanisid oma videotega teenida, ei ole senini sentigi saanud.

Kui naudid seda, mida teed, siis teed seda oluliselt suurema motivatsiooniga ja ei lase ennast häirida teadmisest, et sissetulekut sellest ei pruugi tulla. Fun on peamine, näiteks RWJ töökoha kirjelduseks on: “I’m paid to clean the urinals at the local strip club.”

2) Regulaarsus. Tee videosi, siis kui endal aega, kuid avalda need kindla ajavahemiku tagant (vali selleks kindel nädalapäev ja periood a’la iga nädal, kuu vms) ning jaga seda infot nii oma YouTube kanalil kui Facebooki fännilehel.

3) Veebileht. “Domeen miinusmiljon.ee on veel vaba”. Suuna kogu liiklus oma veebilehele, millekaudu vaatajad saavad samamoodi kõige uuemaid videosi vaadata, fännilehega ühineda jne. Oma veebilehekülg annab sulle kõige vabamad käed ka muuks tegevuseks, s.h. millegi müümiseks. Vaatajal ei ole väga vahet, kas ta näeb YouTube videot sinu veebilehel või YouTube lehel.

4 kuuga 300 000 külastust oma veebilehel on juba oluliselt mõjusam turunduspotensiaal kui sama number YouTube videotel.

PS: kirjast sain aru, et interaktiivse veebikeskkonna loomine on juba plaani võetud, soovitan kohe kui veeb üleval, lisada selle link kõikide seniste videote kirjeldusse esimeseks!

4) Annotatsioonid. Youtube annotatsioonid annavad võimaluse videod omavahel ühe kliki abil ühendada ning võimaluse ka videos olev kanali subscribimise tekst teha klikitavaks (spotlight annotation):

NB: kanali subscribimise lehe URL: http://www.youtube.com/subscription_center?add_user=miinusmiljon

Kokkuvõte

YouTubega sissetuleku teenimine on väga raske ning kindlasti mitte garanteeritud sarnaselt tavalise igapäevatööga. Vaid vähesed, kellel on teatud määral talenti, kuid oluliselt rohkem kannatust ja tahtejõudu asjaga tegeleda võivad seeläbi endale sissetuleku saavutada.

Oma lõbuks videote tegemine on noortele, kellel kooli kõrvalt palju vaba aega, kindlasti huvitav väljakutse, mis hästi läbimõelduna ja teostatuna võivad kunagi sissetuleku garanteerida, kui mitte YouTube abil, siis tuntuse näol kasvõi tulevikus mõne telesaate juhina…

Kommentaaridesse ootame pakkumisi päeva küsimusele: “Millisel Eesti YouTube kanalil on rohkem subscribejaid kui MiinusMiljonil (4025)?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian