Mida õppida maailmakuulsalt Kimmelilt YouTube kohta?

Maailma kõige kuulsam Kimmeli nime kandev tegelane, YouTubes üle 1,3 miljardi vaatamise kogunud USA teletäht Jimmy Kimmel, on heaks näiteks kuidas pakkuda sisu nii teleekraanil kui YouTubes.

Tema kuulsaim, juba 11-aastat teleekraanidel jooksev late-night talk show “Jimmy Kimmel Live!” omab YouTube kanalit, millel on üle 4,5 miljoni tellija (võrdluseks – saadet vaatab teles üheaegselt alla 3 miljoni).

Ristmeedia ajastul ei ole tähtis, kuipalju ühelt või teiselt ekraanilt sisu jälgitakse, vaid kas mitme platvormi kasutamisega on võimalik vaatajanumbreid (ning sellega ka reklaamirahasi) tõsta. Jimmy Kimmel on ühena vähestest olnud edukas nii YouTubes kui teles.

3 õppetundi Kimmelilt

1) Teleshow kutsub üles YouTube kanalist lisa vaatama, veelgi enam – aeg ajalt ka sellesse sisu tootma (a’la teata lapsele, et sõid tema Halloweeni kommid ära ja saada selle video. Üle 48m vaatamise).

2) YouTubes on selged üleskutsed kanaliga liituma ning selleks on eraldi produtseeritud nii kanali treiler kui videote outrolahendus. Las ma kordan Eesti teleprodutsentidele, kes YouTube kasutamise peale mõtlevad – YouTube jaoks on loodud eraldi sisu arvestades platvormi tehniliste võimalustega (subscribe, add to favorites). Jimmy Kimmel Live

3) Videod on optimeeritud, lisatud lingid ning kasutatud huumorit (Now in its eleventh season, Kimmel’s guests have included: Johnny Depp, Meryl Streep, Tom Cruise, … Oprah, and unfortunately Matt Damon) ning erinevaid platvorme kasutades antud võimalus ühelt teisele liikuda.

Jimmy Kimmel webpage

Jimmy Kimmel vs Matt Damon

Kimmeli tausta uurides ei saa mööda minna Matt Damonist, kelle kohta Kimmel oma esimestel hooaegadel viskas nalja “Our apologies to Matt Damon, we ran out of time.” Seejärel tuli saade, milles Matt Damon saigi saate lõpus sõna, kuid again – we ran out of time… ja siis tõmbasid produtsendid Kimmel vs Damon “sae käima” – Matt võttis üle Jimmy saate, tema ex-tüdruksõbra, Handsome Men’s Clubi jne. Kimmel vastas seeriaga “F*@#ing Ben Affleck“.

Korralik Hollywoody A-klassi staaridega huumor, mis tänu YouTubele jõudis kordades rohkemateni kui telekanalil seda vaadati.

Kuulsad petuvideod

Kimmel on palju tähelepanu saanud ka prank- ehk petuvideote tootmisega, millest kaks kuulsaimat on:

1) Sotsi olümpiamängudel USA koondise liikme Kate Hanseni Twitteri ja YouTube kontode kaudu üleslaetud video hotellikoridoris jalutanud hundist, mis jõudis ka Eesti meediasse.

2) Ebaõnnestunud twerkimise video, mille autor oli kaskadöör ning milles Jimmy “päästis olukorra”.

Petuvideod näitavad, et telesaate sisu tootmiseks on esmalt loodud sisu teistel platvormidel ning seejärel saadud tähelepanu endale võetud.

Kokkuvõte

Late night talk show formaat Eestis tõenäoliselt väga peale ei lähe, samas õppetunde kuidas YouTube ja teisi platvorme telesaadetes ära kasutada, võib õppida ka teistelt USA saadetelt.

Mulle “Jimmy Kimmel Live!” väga ei sümpatiseeri, sest massidele meeldimiseks on huumor mõnikord liiga lihtne ja labane. Boonusena vaata lõpetuseks parem “Last Week Tonight with John Oliver” showd, milles ta räägib inteneti neutraalsusest ja toob selles näite ka Eesti kohta: “Estonia – a country where, from the looks of it, they still worry about Shreck attacs

Estonia John Oliver

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian