Madventures – odavreisivideod rahaks!

httpv://www.youtube.com/watch?v=dKy7l3IjWzs

Hiljuti korraldasin Radissonis ühte konverentsi, kus osalesid tuntud Soome reisisellid Riku ja Tunna Madventrue.tv-st, kes reisivideote tegemisega on leidnud endale elatusallika ning mis seal salata – saanud sellega tänaseks ka päris hästi tasustatud.Madventures

1990 aastate keskpaiku reisisid mehed backpackeritena mööda ilma ringi, kasutades odavaid majutusasutusi ja transpordivahendeid. Alles 2002. aastal hakkasid nad oma ettevõtmisi video kujul salvestama ja internetis jagama. Kuna meeste videod on kõike muud kui tavaturisti paketi-puhkusereisid, siis said need ootamatult populaarseks ning on tänaseks läbi National Geograficu jõudnud ca 150 riigi teleekraanidele.

Mehed soovitavad ehedate elamuste saamiseks alati külastada kohalikku elu, mis jääb tavaturisti teekonnast kõrvale. Näiteks Tallinnas toimunud üritusel soovitasid mehed Soome grupile külastada teiste põnevate kohtade seas ühiskondlikku Kalma sauna, põnevaid elamusi Gorodoki pubis Lasnamäel ja Vene karaoket Hiirelõksu pubis.

Üks väljakutse tüüpidele on kohalikud söögi- ja maitseelamused, vaata näiteks kuidas tiigripeeniseviin maitseb:

httpv://www.youtube.com/watch?v=U5H9y_-xOGw

Kõik, mis madventurid on filmile jäädvustanud, ei pruugi paljudele meeldida, kuid videoturunduslikus mõttes võib neist õppida vast seda, et mingis videonishis oma meelistegevusega rauda tagudes võib see varem või hiljem ära tasuda.

Kas tead veel huvitavaid karaktereid, kes mõnel erilisel viisil on reisivideod rahaks teinud? Näiteks Matt tegi video sellest kuidas erinevates kohtades on võimalik ühte tantsu tantsida ja võib nüüd elu lõpuni niisama tantsida…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian