Madagaskar 3 YouTube videomäng

Mitmed Hollywoodi filmid on promoks kasutanud YouTube tasulisi erilahendusi. Stallonega “Expendables” oli üks esimestest, kelle kanal õhku lendas, Banderase häälega “Puss in Boots” kasutas lahedat “Watching funny cat videos” introkanalit.

Üks esimesi (anima)filme, mis kasutab YouTube mängulist erilahendust, ehk annab vaatajale ülesande klaviatuuriga loomade päästmisel kaasa mängida, on mõne päeva pärast Eesti kinodesse jõudev “Madagaskar 3“.

Pre-Roll Video Ad

YouTubes on üha rohkem kasutust leidmas videoreklaamid, mis paljudel juhtudel on telereklaami koopiad. Madagaskar 3 puhul on tehtud korralik erilahendus, mis esimese 6 sekundiga püüab tähelepanu ning alates 30 sekundist kutsub üles ühele konkreetsele tegevusele (kokku terve minuti).

httpv://www.youtube.com/watch?v=WO_YWud1_CE

Kokkuvõte

Interaktiivsed videoreklaamid on maailmas senini suhteliselt vähekasutatud, Eesti turul pea olematult. Samas on YouTubes oluliselt rohkem võimalusi uuenduslikeks ja interaktiivseteks lahendusteks kui näiteks tele- või printreklaami kaudu.

Parimad lahendused on kombinatsioonid mitmest – välireklaami QR kood suunab videole, klipp YouTubes suunab telereklaamile või vastupidi jne. Loodame, et ka Eesti turundajatel jätkub julgust omapoolsete innovaatiliste videolahendustega välja tulla.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian