Maanteeameti videoturundus: Liiklusseadus 2011

Täna said kõik elanikud Riigiportaali kaudu oma eesti.ee e-mailile (isikukood@eesti.ee) üle pika aja teavituse, mis informeerib meid 1.juulist kehtima hakkava Liiklusseaduse muudatustest. E-kirjas oli ka info liiklusseaduse muudatustest video kujul ehk link Maanteeameti YouTube kanalile.

Iseenesest on tegemist väga olulise teemaga ning see, et Maaneteeamet kasutab videot seaduse tutvustamiseks on tõhus ja innovatiivne lähenemine. Siiski annaks mõne lihtsa tehnikaga selgitustööd veelgi paremaks teha, järgnevalt mõned…

soovitused videoturundustehnikate parendamiseks:

1) YouTube kanali aadressile ei pea jätma vahele /user/ osa ehk http://www.youtube.com/user/maanteeamet saab kirja panna ka lühemalt ja meeldejäävamalt: youtube.com/maanteeamet

2) YouTube kanalisse tasub lisada kirjeldus ja pealkiri – sellisel juhul on need jagamisel paremini nähtavad. Vt allolevaid näiteid:

Näiteks Veematkade YouTube kanalit jagades jääb nähtavale ka nende kanali pealkiri ja hüüdlause:

3) Maanteeameti kodulehel on väga kena taustapilt. See sobiks hästi ka Maanteeameti YouTube konto taustaks.

4) Videole peaks kindlasti lisama kirjelduse ehk video sisu lühikokkuvõtte. Kindlasti peaks alustama lingiga selleks loodud kampaanialehele, kuid “Show More” vajutades peaks avanema sisu pikem lahtiseletamine, näiteks sellekohane tekst seadusest.

5) Imelikul kombel ei kasuta maanteeameti videod 16:9 täisekraani, tehniliselt on videote ümbersalvestamine nii, et täisekraan oleks kasutatud väga lihtne ning video tegijale kohustuslik, eriti kui need videod on vaid interneti jaoks tehtud.

Kokkuvõte

Video abil on võimalik palju efektiivsemalt sisu ja mõtteid lahti seletada, seda ka seadusetekstide puhul. Maanteeamet on lähenenud innovatiivselt ning loodetavasti annab see häid tulemusi. Siiski on mõne lihtsa võtte abil võimalik sisu, arusaadavust ja leitavust oluliselt parandada eriti juhul kui kasutatakse ka Riigiportaali info levitamiseks.

Mis sina maanteeameti videotest arvad? Kas sama annaks teha ka mõne muu ameti või seaduseteksti tutvustamise puhul, loe näiteks Päästeameti kampaaniast

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian