6. oktoobril sai 7-aastaseks mänguasjade kanali Ryan ToysReview staar Ryan, kes on videote vaatamiste arvu poolest maailma kõige populaarsem YouTube staar.

Populaarsem kui Bieber või PewDiePie

Ryani kanali 16,7 miljardit video vaatamist on rohkem kui Justin Bieberi 16,3 miljardit või kanali tellijate poolest maailma nr.1 PewDiePie, kellel samuti 16.3 miljardit video vaatamist. Ryan ei ole vaatamiste arvult siiski kõige populaarsem, seda tiitlit hoiab üks India muusikakanal, mille videotel on kokku üle 25 miljardi vaatamise.

Ryan ToysReview kanal loodi alles 2015 ja esialgu ei saanud see sarnaselt paljude teistega erilist tähelepanu. Kui aga 4 kuud hiljem laadis Ryani ema üles selle “100+ autot üllatusmunas” video sai ToysReview mitmeks kuuks USA #1 ja maailmas #2 vaadatud kanaliks.

Ei ole saladus, et Ryani perekond teenib täna miljoneid YouTube reklaamidest ja Ryanil on rohkem mänguasju kui pooltel Aafrika lastel (annetavad need siiski heategevuseks). Lisaks on paljudel tekkinud küsimus, et kaua see võib kesta, sest 10-aasta pärast ei soovi keegi 17-aastase Ryani mänguasjadega mängimist näha. Samas on Ryanil 2-aastased kaksikõed, kes ilmselt mõnda aega sama tegevust jäkavad.

Mänguasjade turundus YouTubes

Ryan ei ole ainus, YouTube TOP kanalite seas on mitmeid lastele mõeldud kanaleid, millest üks tuntumaid on 5,6 miljardi vaatamise ja 3,6 miljoni tellijaga LEGO kanal.

Teema on niivõrd lai, et omaette magistritööd saaks kirjutada mänguasjade tootjatest, müüjatest ja nendest, kes nendega mängimisest ja unboxingust teenivad.

Lühiülevaade mänguasjade müüjate YouTube turundusest Eestis ülteb, et XS mänguasjad on 7400 kanali tellija ja 11 miljoni vaatamisega päris head tööd teinud, kuid lähem vaatlus ütleb, et 10,4 miljonit vaatamist on neil pärit ühest 2013. aasta videost.

Samal ajal nii XS mänguasjad kui nende suurim konkurent Juku Keskus ei ole YouTube turundusse eriti panustanud.

Kokkuvõttes on ka Eestis võimalik, et mõne 3-aastase Raini ema filmib telefoniga oma lapse mängimist ja mingi aja jooksul hakkab sellega raha või vähemalt tasuta mänguasju saama.