“Little Drummer Boy” a capella versioon müüb saalid täis

Mõni aeg tagasi jagasin TTÜ meeskoorile soovitusi kuidas oma DVD ja muud videosisu YouTubes jagada, et maksimaalset kasu saada. Täna on viimase nädala suurim muusikahitt parimaks näiteks, kuidas seda praktikas teha.

Kuna advendiaeg on alanud, siis vaadake enne allolev video ära:

httpv://www.youtube.com/watch?v=qJ_MGWio-vc

PTX

Video kirjeldus

Nädalaga üle 8 miljoni vaatamise kogunud video kirjelduse esimene link viib iTunesi, kust võimalik nii sama lugu, kui kogu Christmas Edition plaaditäis korraga legaalselt alla laadida.

Kuigi kõike, mida YouTube üles laetud on võimalik tasuta alla laadida, ka .mp3 versioonis, on muusika- ja filmipiraatluse vastu parim võidelda andes huvilistele võimaluse seda legaalselt ja mõistliku hinna eest teha. Ei tohiks eeldada, et inimesed on oma loomult halvad.

Kontserdid

Video kirjeldus jätkub kilomeetrise ehk kuni aprillini kestva ürituste sarja piletimüügi linkidega, milllest mitmed juba välja müüdud.

PTX sold out

Lühendatud (bit.ly) lingid annavad tagantjärele võimaluse teha analüüsi, pajud video vaatajad piletid ostsid, kuid kindlasti on vaatajate seas paljud, kel tekkis küsimus, kus ja millal saaks bändi lives näha.

Annotatsioonid

Loomulikult on videol annotatsioonid ehk märkused ehk lingid muusika ostmisele ka kanaliga liitumisele.

PTX subscribe2

Viimast on teinud ligi 2,9 miljonit inimest, enamus siiski varem kui see hitt, sest see 2010 alustanud a capella bänd on võitnud 2011 USA bändivõistluse telesaate ning varasemalt teinud ka ligi 7 miljonit vaatamist kogunud Evolution of Beyonce a capella versiooni.

Video teostus

Filmikooli helimehed loevad ilmselt välja, et õues toimunud videovõtted on pandud kokku stuudiosalvestusega, kuid selles osas on tegemist meisterklassiga ning antud juhul on see dela tehniki. Ega keegi ka ei eelda, et näiteks NBA “Jingle Hoops” on ühe võttega tehtud:

httpv://www.youtube.com/watch?v=EYEHUOpwNvE

Kokkuvõte

Muusikatööstuses on läbi saamas CD ja DVD aeg – uuemates arvutites tuleb seade eraldi osta ja kellel üldse DVD mängija kodus on? Üha rohkem suundutakse kontserdite müümise suunas, sest aeg, kus produtsent otsustas, et sellest Margit “Push Up” Margussonist teen staari, sest minu käes on kõik kanalid, on läbi.

Ka Eesti artistid võiksid oma vanadelt DVDlt ja muudelt videosalvestistelt tolmu ära pühkida ning need YouTubes oma konto all tasuta kättesaadavaks teha. Tublim artist oskab oma jõuluturnee piletiinfo video kirjeldusse lisada ilma produtsendi abita.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga