Kuvasuhe ehk aspect ratio näitab pildi kõrguse ja laiuse suhet (mitte kvaliteeti). Kõige lihtsam võimalus seda selgitada on öelda, et vanasti näitasid telekad 4:3 pilti, nüüd näitavad pea kõik ekraanid 16:9 pilti.
Erinevad suhted
Ka videomaailmas on suhted väga erinevad, wikipediast leiab neid lausa 25. Küsimus on selles, et millist kasutada. Vastus on lihtne – kasuta seda, mida soovitab platvorm! YouTubes on kuvasuhteks 16:9.
Eri kuradi kinomees
Mingil X põhjusel on YouTube laetud palju kinopilti ehk laiemat kui 16:9 ekraanisuhet, üks näide 2-nädalat tagasi üleslaetud videost.
httpv://www.youtube.com/watch?v=VesZcVL2d2s
Video on bro, aga miks paganama päralt on see “kinoformaadis” ehk YouTubes mustade äärtega? Laiekraan videosuhe annab mõista, et tegemist on “kinomeestega” ehk tüüpidega, kes standardolukorras tegelevad kinoga, kuid aeg-ajalt, raha pärast on vaja ka reklaame teha.
Isegi juhul, kui video oligi mõeldud vaid kinosaalis näitamiseks, siis olukorras, kus selle peamine internetivaatamine on YouTubes, võinuks ka montaazimehele leida pontziku, et see 16:9 ekraanisuhtes välja lasta.
Veidi laiem pilt
Antud projekti puhul tuleb kiita – loodud on oma videokanal, kuhu on laetud 3 videot: ‘
Kuid, kus on bränding, video kirjeldused, lingid jne?
Kokkuvõte
Eestis on tasemel kinomehed ja väga hea videotehnika, kuid tänaseni puudub arusaam, et mis on YouTube ja kuidas seda kasutada. See, mis töötab kino- või teleekraanil ei tööta internetis.
Kahju on olukordadest, kus on tehtud heal tasemel video, kuid selle tehniline lahendus on puudulik. Soovitan alustada platvormi valimisest ning sellele vastava video planeerimisest, kuvasuhe on vaid üks detail, optimeerimine ja kanali kujundus on kindlasti olulisem.