Kumm on Seks: detailid ja soovitused

15. augustist kuni 11. septembrini 2011. a toimub Tervise Arengu Instituudi HIV ennetuskampaania “Kumm on seks”. Lisaks tele- ja välimeediale kasutatakse sõnumi levitamiseks ka interneti võimalusi levitades infot kampaania kodulehel (hiv.ee) ja sotsiaalvõrgustikes(?).

Tegemist on olulise ja vajaliku kampaaniaga, milles suur osa (telereklaam)videotel. Viimasest inspireerituna on järgevalt mõned soovitused Tervise Arengu Instituudile, mis võiksid olla paremini lahendatud. Vabatahtlikult on ka videoturundus.ee abi osutanud.

Sellest kõigest järgnevalt, alustame kõige kodusemal, ehk online videoturunduse teemal.

Videoturundus

Kumm On Seks telereklaamklipid on jagatud Vimeo kontol: http://vimeo.com/user8101308 ja YouTube kontol: http://www.youtube.com/TerviseArenguInst.YouTube videod on saanud kokku 5800, Vimeo kontol olevad videod üle 19 000 vaatamise. Imelikul kombel on ainus HD kvaliteedis (ehk vähemalt 720px) video Vimeo kontol olev eestikeelne reklaam. Ilmselt on seda ka kõige rohkem lingitud.

1) Sõnumi levitamiseks on mõistlik seda kasutada kõikjal, kus võimalik. Näiteks Vimeo kontole saab user8101308-le teha hetkega aliase Vimeo.com/KummOnSeks ning lisaks saab aliase luua ka videole endale a’la: Vimeo.com/KummOnSeks/EST ja /RUS

Lisaks oleks soovitav täiendada nii “kummi” kui ka TAI oma Vimeo konto (user4995260) profiili vähemalt pildi ja lingiga.

YouTubes tuleb selline konto eraldi luua. Aitasime omaltpoolt selles osas – lõime konto Youtube.com/KummOnSeks, kuhu laadisime Vimeost allalaetud HD video, tausta- ning väikepildi ning lisasime lingid. Kontode võrdlus allpool:

/KummOnSeks

/TerviseArenguInst

KummOnSeks YouTube konto kasutajanime ja parooli saadaksime heameelega vastutavale isikule. Kirjutage reigo()videoturundus.ee

Mõistlik ja soovitav on teha igale kampaaniale oma konto (a’la Narko.ee kampaania videote jaoks loodi konto YouTube.com/NarkoEE), kuid kindlasti jagada kõiki videosi ka oma (TerviseArenguInst) kontol. Viimasel võiks siiski olla vastavalt käimasolevale kampaaniale sobiv taustapilt. Videosi tasub varakult tootjate käest HD kvaliteedis küsida (või öelda, et nad maksimaalse kvaliteediga need üles laeks), eriti veel juhul kui sõnum ei vanane.

Call to action

Avastasime, et Youtube video lõpus on lisaks (ca sekundiks) üleskutse: “vaata lähemalt – HIV.ee“, Vimeos oleval, üle 16 000 vaatamise kogunud videol, seda millegipärast ei ole? Internetivideod võiksid lõppeda vähemalt 3 sekundilise call to actioniga.

Sotsiaalmeedia

Kümme päeva peale kampaania algust on KummOnSeks Facebooki fännilehel vaid 3 fänni? Head blogilugejad – aitame sellise olulise sõnumi levitamisele kaasa.

Samas on väga võimalik, et sotsiaalmeedia kasutamine ei ole olnud selle kampaania sisene, vaid lihtsalt mõne aktivisti poolt tehtud ja unarusse jäetud.

Internetiturundus

Hea on näha, et nii Narko.ee, Alkoinfo.ee kui ka HIV.ee kampaaniad on omavahel ühendatud. Siiski võiks Alkoinfo.ee lehe ülalserva ka Narko.ee ja HIV.ee lingid lisada.

KummOnSeks.ee domeen oleks ehk seksikam ja üleskutsuvam kui HIV.ee. Kulu oleks vaid domeeni registreerimine, sest sisuliselt oleks tegemist otsesuunamisega hiv.ee leheküljele. KummOnSeks.ee oleks kindlasti “seksikam” link, millele klikkida. Lihtsalt mõte…

Kampaanialehed on TAI.ee-l hästi tehtud, loodame, et kunagi jätkub ka vahendeid oma lehekülje uuendamiseks, hetkel allnurgas endiselt aasta 2004…

Kokkuvõte

Tervise Arengu Instituut tegeleb oluliste teemadega Eesti ühiskonnas. Kampaaniad on üldjoontes läbiviidud väga hästi ja tähelepanurikkalt, kuid alati annab miskit parendada. Selle postituse eesmärk oli juhtida tähelepanu lihtsalt muudetavatele pisidetailidele, mis tõstaksid kampaania efektiivsust. Loodame, et oli kasu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

etEstonian