Kuidas video vaataja suunata oma veebilehele?

Video on efektiivne turundusrelv, mille abil on hea oma toodet või teenust turundada, kuid müügi sooritamiseks on oluline suunata vaataja oma kodu- või fännilehele. Kuna YouTubes on keskkonnast väljapoole klikkimiseks suhteliselt piiratud võimalused, siis on oluline neid tõhusalt ära kasutada.

Eile lanseeris ReelSEO ühe hea video nende võimaluste tutvustamiseks:

httpv://www.youtube.com/watch?v=_v4cKjGBsUU

Video kirjeldus

Ainuke tasuta võimalus linkida oma koduleht üke kliki kaugusele videost on lisada see video kirjeldusse. Võid kodulehe URList ära jätta www. kuid ära unusta http:// -> muidu link ei ole klikitav. Lingi pikkus võiks olla kuni 27 tähemärki, sest ülejäänut YouTube lühendab automaatselt.

Alusta video kirjeldust oma kõige tähtsama lingiga ning jätka üleskutsega, mis koos lingiga mahuks ära 65 tähemärgi sisse. Üleskutse peaks vaatajas tekitama huvi täiendavaks kirjelduseks ehk -> “Show more”.

Video kirjelduse piir on 1000 tähemärki ehk ca 160 sõna. Vähesed kasutavad seda võimalust. Pikemas kirjelduses võid lisada teised lingid (fännileht, blogi aadress, YouTube subscribe jne).

Link video peal või sees

Kasuta annotatsioone, et lisada link video peale või lisa see juba video tootmisel. Kui lisad lingi video lõppu, siis võib efektiivne olla ka selle kasutamine helina.

Klikitav link videos

Klikitavat call-to-actioni linki saad teha kui kasutad YouTube promote võimalust, mis minimaalsel maksab ühe video puhul ca 5.- USD. Juhendid kuidas, seda teha leiad sellest artiklist. Kuna meil on see veel testimata, siis anna kommentaarides või maili teel teada, kui oled proovinud.

Boonusvideo

Loo oma kodu- või fännilehe jaoks eraldi video, kus näitad midagi kaadritagust (making-off), jagad lisanõuandeid või “salajast” informatsiooni (a’la promokood), jäta video väga põneva koha peal pooleli vms.

Boonusvideo loomine on kindlasti üks tõhusamaid viise vaataja suunamiseks. Kujutame ette, et A.Le Coq oleks lanseerinud veidi enne oma hiljutust jalgpallikampaaniat alloleva video kuni 21. sekundini ning seejärel suunatud vaataja kampaanialehele – kes oleks jätnud klikkimata?

Kokkuvõte

Video abil on hea turundada, kuid mitte müüa. Müümiseks on oluline vaataja saada oma kodu- või fännilehele. Tee seda efektiivselt ja võtad videoturundusest maksimumi.

Kui arvamust jagad, siis jaga arvamust! 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga